Abú Zabí chce znovu hostit finále šampionátu F1

Ringo / mediafax, 10. prosince 2009, 09:08 Google+

Vedení okruhu v Abú Zabí věří, že Mezinárodní automobilová federace (FIA) na pátečním zasedání Světové rady motorismu změní datum závodu tak, aby Velká cena Abú Zabí znovu uzavírala mistrovstsví světa F1.

GP Abú Zabí

GP Abú Zabí | foto: Panasonic Toyota Racing

Na okruhu Yas Marina v Abú Zabí se má v příštím roce závodit 31. října, zatímco právo uzavírat šampionát dostala Brazílie, jejíž Velká cena se má uskutečnit 14. listopadu. Obě data v kalendáři jsou však zatím otevřená a mohla by se vyměnit, pokud se promotéři obou závodů dohodnou.

O celé věci se jedná a výkonný ředitel okruhu Yas Marina Richard Cregan doufá, že právě jeho podnik bude v příštím roce sezonu znovu uzavírat. "Víc budeme vědět na konci týdne, kdy se koná závěrečná schůzka. Doufám, že dostaneme poslední závod. Chceme všechny ujistit, že připravíme stejně dobrou Velkou cenu, jako byla ta letošní. Pokud finále získáme, bude to fantastické, a pokud ne, i tak to bude skvělé," dodal Cregan. "Myslím, že to byl výborný závod," řekl o premiérové Velké ceně Abú Zabí Cregan. "Všechno vyšlo a Abú Zabí si upevnilo své místo na mapě světa. Ale stále je řada věcí, které musíme pro příští rok zlepšit," upozornil Cregan.

Komise F1, složená z šéfů týmů a dalších zástupců sportu, se má setkat ve čtvrtek, Světová rada motorismu, která s konečnou platností kalendář schválí, se sejde v pátek.

Premiérová Velká cena Abú Zabí se konala 1. listopadu a byla posledním závodem mistrovství světa 2009. Zvítězil Němec Sebastian Vettel před svým stájovým kolegou z týmu Red Bull Markem Webberem z Austrálie a už jistým novým mistrem světa Jensonem Buttonem z Velké Británie, jehož k titulu dovezl vůz Brawn GP.