Dennis po pěti letech uvedl, že McLaren žádným způsobem netěžil z dat Ferrari, která Nigel Stepney předal Miku Coughlanovi. Dokud se o tom nedozvěděla média, nebyl si ničeho špatného vědom.
"Byla zpochybňována má osobní bezúhonnost, ale jednoduše jsem vždy říkal to, o čem jsem byl přesvědčený, že bylo pravdou. Když mi byla oznámena výše pokuty udělené McLarenu na základě toho, co soud označil za nepřímé důkazy, tak jsem věděl, že jedinou možností bude obrátit se na civilní soudy," vzpomíná Denis.
"Pak mi ale soukromě dva členové Světové rady motosportu řekli, že kdybych to udělal, trest by byl zvýšen na dvouletý zákaz. Takže místo pokuty ve výši 100 milionů dolarů jsem čelil možnosti ztratit všechny příjmy celého týmu v průběhu dvou let, což bylo mnohem větší částkou. Musel jsem přijmout pragmatické rozhodnutí.
Nikdy jsem se nesmířil - a nikdy se ani nesmířím - se svým přesvědčením, že došlo h hluboké nespravedlnosti. Ani jsem nemohl přijmout a ani nepřijímám výši pokuty, která zdaleka nebyla úměrnou. Cítil jsem, že se jedná o pomstu," pokračuje výkonný ředitel McLarenu.
Výkonný ředitel McLarenu Ron Dennis (foto: McLaren Mercedes)
Zmiňuje se při tom o citátu z knihy Toma Bowera The Secret Life of Bernie Ecclestone, podle níž bývalý prezident FIA Max Mosley o pokutě uvedl, že jí tvořilo "5 milionů dolarů za přestupek a 95 milionů dolarů za to, že Ron je pi.."
Pocit nesmírné nespravedlnosti byl umocněn o tři měsíce později, když byl Renault obviněn z držení citlivých dat McLarenu, přičemž unikl bez jakéhokoliv trestu. "Jednalo se o únik z našich počítačů naší technologie na servery týmu soupeře, přesto se nic nestalo," přibližuje Dennis jedny velmi hořké chvíle svého života, kdy se navíc po 22 letech rozcházel se svou manželkou Lisou.