Daniel Šupa, 3. července 2005, 15:39 Google+

Španěl využil potíží Raikkonena v úvodu víkendu a Fin přes velkou snahu Renault nedostihl.

Alonso, Fernando

Alonso, Fernando | foto: Fernando Alonso

Fernando Alonso po zhasnutí světel nezaváhal a ihned se začal svým pronásledovatelům vzdalovat. Jarno Trulli udržel druhou pozici a za ním se seřadili M. Schumacher, Barrichello, Sato, Fisichella, Montoya, Button, Massa, Villeneuve a Raikkonen. Finský pilot McLarenu však brzy exmistra světa z roku 1997 překonal a probojoval se tak na desáté místo. Za Villeneuvem jezdili Ralf Schumacher, oba Williamsy a Red Bull Davida Coultharda. Startovní pole uzavíral Friesacher s Minardi. Již ve druhém kole odstoupil Rakušan Klien pro technické problémy.

Po 5 kolech ztrácel druhý Trulli 7 vteřin a osmý Button 15 vteřin. Španělská hvězda ve službách domácího Renaultu si postupně budoval stále větší náskok a Michael Schumacher se přes svoji snahu nedokázal přiblížit za Trulliho natolik, aby se pokusil o předjetí.

První zastávky v boxech otevřel v 15. kole Sato s BAR, který se tak propadl do druhé desítky. V 17. a následně 18. kole si zajeli do boxů pro další palivo Barrichello a M. Schumacher. Mechanici Ferrari odvedli skvělou práci, neboť dokázali dostat sedminásobného šampiona při krátké dotankování před Trulliho a na průběžné 6. místo. Poté co ve 20. kole tankoval i Alonso, vrátil se opět do vedení před oběma piloty McLarenu, kteří vydrželi na dráze z čela startovního pole nejdéle.

V závěru závodu se již na předních pozicích nic nezměnilo. Fernando Alonso získal po přesvědčivém a bezchybném výkonu další vítězství a navýšil svůj náskok před Kimi Raikkonenem o další dva body. Fin po problémech s motorem z úvodu víkendu sice na Španěla v závodě nestačil, ale získal alespoň druhé místo. Na třetí pozici dokončil francouzský závod M. Schumacher a po spolehlivé, rychlé a nenápadné jízdě byl v cíli čtvrtý Jenson Button s BAR.

O zbývající body se podělili Trulli, Fisichella, R. Schumacher a poslední jeden bod získal osmý Jacques Villeneuve se Sauberem. Mimo body skončili oba jezdci Williamsu, Barrichello a znovu chybující Sato.