Američané však nejsou jediní, které sužují finanční problémy, jak už jsme ve zprávách uvedli, také promotéři kanadské Grand Prix nezaplatili dodavatelům v dohodnutém termínu, ale ubezpečují, že nejde o žádné závažné potíže, spíše obvyklý status.
Piloty zpráva o ohrožení závodu v Montrealu zaujala. Lewis Hamilton si právě Kanadu vybral k soukromé návštěvě a o trati Gillese Villeneuva se vyjádřil následovně: "Montreal je jedním z nejlepších závodních okruhů v celém kalendáři F1. Pro mě byl také po řadu let úspěšný, takže doufám, že i nadále bude pokračovat a v šampionátu se udrží. Pro F1 je to velmi důležité, protože kanadští fanoušci jsou opravdu dobří."
To v USA se zdá být situace podstatně horší, protože jeho další působení je spojeno s financováním ze strany státu Texas, kam COTA přináleží. Bernie Ecclestone žádné zásadní problémy nevidí, v televizním vysílání prohlásil, že se domnívá, že organizátoři "vše úspěšně vyřeší" a Grand Prix USA se konat bude.
Předseda COTA Bobby Epstein se však domnívá, že okruhu chybí právě podpora ze strany Ecclestoneovy CVC Group. Jak sdělil novinám American Statesman, hlavním problémem je, že Formuli 1 jako subjektu "několikrát hodně pomohla" skutečnost, že je majtekem CVC. To ale pro jednotlivé Grand Prix neplatí. "Mají obrovský investiční fond, snaží se získat co nejvíce peněz, chtějí maximalizovat zisk, ale pomoci nadšencům v Texasu prostě nemají na svém seznamu," poznamenal hořce Epstein. Okruhu byla snížena dotace ze strany texaského státu, navíc letošní Grand Prix byla značně ztrátová; podle pořadatelů byly hlavními důvody nepřízeň počasí a konkurence mexické Grand Prix.