Jak bylo v pondělí 23. ledna oznámeno, Ecclestone byl odvolán z funkce výkonného ředitele a s okamžitou platností nahrazen Chase Careyem. Po odchodu "malého Napoleona", jak se také někdy Ecclestoneovi říkalo, by měla být Formule 1 více nakloněna příznivcům a působit ve volnějších duchu, alespoň tak si to představuje výkonný ředitel McLarenu Zak Brown.
"Nahradit Bernieho bude opravdu hodně těžké. Ale díky němu vznikl fantastický odrazový můstek, ze kterého bude moci Chase Carey a jeho kolegové z Liberty Media těžit, posunout Formuli 1 dále kupředu a učinit ji ještě větší a lepší. My v McLarenu toužíme také pomoci - principy Liberty Media vřele vítáme a těšíme se na úzkou spolupráci," reagoval na změnu postů ve vedení F1 Zak Brown.
"Co se změní nejvíce? Myslím, že je to obsaženo v návzu samotné společnosti: Liberty (svoboda) a Media. Domnívám se, že v příštím desetiletí bude se způsob provozovování stane svobodnější a více vstřícný vůči fanouškům. Můžeme tedy očekávat nové generance příznivců, kteří budou F1 daleko více nakloněni díky většímu podílu digitálních médií a sociálních sítí, herního průmyslu a podobně. Masivnější zapojení fanoušků je na programu dne a je jasné, že o to pánové z Liberty Media budou usilovat," pokračuje Brown.
Brown se řadí mezi ty, kteří vyzdvihují přínos Ecclestonea a poukazují na to, že dokázal dostal Formuli 1 z poloamatérských podmínek na post vysoce profesionální, což někdy znamenalo nepříliš líbivé praktiky. Dle jeho názoru během svého dlouhodobného působení transformoval tuto závodní kategorii do globální podoby.
"Formule 1 by nikdy nebyla mezinárodní sportovní záležitostí jako je dnes, kdyby nebylo téměř půstoletého enormního přínosu Bernie Ecclestonea. Marně v paměti hledám podobnou osobu, která by dokázala něco podobného a měla takový vliv na budování globálního sportu. Měli bychom tedy dnes vzdát hold tomuto pozoruhodnému vizionářskému podnikateli jménem Bernie Ecclestone a poděkovat mu," končí své zamyšlení Brown.