Britský tým loni použil zavěšení, jehož průřez připomínal houbu. Ramena byla mnohem širší, aby bránila proudění vzduchu a přispívala k tvorbě většího přítlaku při nižších rychlostech. Při těch vyšších však vytvářelo příliš mnoho odporu, proto soupeři pochybovali o jeho přínosu. Nižší koeficient vztlaku mohl vést na rovinkách k nižším rychlostem.
U nového MP4-30, který je poháněný Hondou, se ale objevilo běžné zavěšení. McLaren však loňskou myšlenku úplně neopustil. Podle šéfinženýra Matta Morrise se tato oblast může ještě změnit a loňské silnější ramena zavěšení se mohou vrátit.
"Navrhli jsme takové rozložení zadního zavěšení, které nám poskytuje možnosti pro různé věci, mám-li to tak říct. Momentálně nejezdíme ve stejné specifikaci jako minulý rok. Ale konfigurace, kterou máme, nám dává flexibilitu, pokud bychom chtěli vyzkoušet některé jiné věci," řekl Morris.
Zadní část McLarenu MP4-30 byla zcela přepracována (foto: McLaren)
Štíhlá záď vozu MP4-30 společně s inovativním zavěšením je charakteristickým rysem vozu. Je zároveň oblastí, ve které si McLaren slibuje velký nárůst výkonnosti. Hnací poloosa je umístěna relativně nízko, geometrie zavěšení je zajímavé, spodní rameno směřuje doprostřed nejzazší části vozu pod nárazovou strukturu.
Zadní křídlo spočívá na centrálním pilíři. Ten není uchycený k převodovce nebo k nárazové struktuře jako u soupeřů, ale ke krytu motoru. Změnil se i sedmiprvkový difuzor, který se od loňského liší v prostřední části. Na brzdových kanálcích přibyla dvě křidélka, vůz ale v Jerezu stále jezdil bez 20cm širokého křidélka nad difuzorem (tzv. monkey seat). Bude proto zajímavé sledovat, s jakým řešením v Barceloně přijde a jak se tato oblast do Melbourne změní.
Zadní zavěšení nového vozu se ještě může změnit (foto: McLaren)
Protože tým nejezdil s plným výkonem, nechtěl v této oblasti ještě odkrýt všechny karty. Vůz díky svým malým rozměrům působí velmi dobrým a kompaktním dojmem, otázkou nicméně stále zůstává výkon a spolehlivost pohonné jednotky Hondy.