Prezident Ferrari vyloučil stěhování některých částí své stáje z Maranella do "zlatého údolí motorsportu" ve Spojeném Království, přestože rádo zaměstnává britské inženýry (zejména aerodynamiky).
V 80. letech učinilo štědrou nabídku konstruktérovi McLarenu Johnovi Barnardovi. Poté, co na ni kývl, mu od roku 1987 umožnilo pro tým pracovat z anglické základny Ferrari Guildford Technical Office (GTO), kde mj. pro Scuderii vyvinul i první poloautomatickou převodovku. A kdybychom šli ještě dále do historie, tak bychom zjistili, že si Ferrari nechalo v Anglii dokonce postavit i šasi - šlo o 312 B3 v roce 1972.
Nový prezident stáje z Maranella po odvolání několika vedoucích představitelů a velkých změnách ale jakékoliv stěhování do Británie odmítá: "Ferrari, to je Itálie, a na této exkluzivní věci se nic měnit nebude. Ferrari se musí vyrábět v Itálii. Cokoliv jiného by bylo rouháním."
Na autosalónu v Detroitu minulý víkend opět potvrdil, že ve vývoji monopostu pro sezónu 2015 zaostávají: "Zaostáváme, ale v průběhu sezóny se staneme silnějšími," pokračuje Marchionne, který vnímá částečné rozmrazení vývoje motorů v průběhu roku jako "vítězství" Ferrari. Jde však o relativní úspěch, protože z dodatečného vývoje budou těžit i ostatní výrobci včetně loni dominantního Mercedesu, který si tak svůj náskok může udržet.
Sergio Marchionne (vpravo) do Velké Británie nic přesouvat nehodlá (foto: Scuderia Ferrari)
Marchionne nyní působí nejen jako prezident Scuderie Ferrari, ale také jako výkonný ředitel Fiatu. Jak dlouho hodlá nést dvojité břímě? "Už jsem si svůj život zjednodušil, protože používám jen tři telefony," odpovídá pro SpeedWeek s úsměvem. "Ale je pravdou, že v současné době žiju hlavně v letadlech."