Investice v Maranellu se vyšplhala do výše až 40 milionů EUR. Ve snaze dostat se zpět na vrchol F1 se Ferrari činí také v Rakousku, Anglii a nebo Německu. Při stavbě nového aerodynamického tunelu se orientuje především na high-tech vybavený tunel Toyoty v Kolíně nad Rýnem, ve kterém byly v posledních letech vyvíjeny některé vozy.
Data z jejich tunelu totiž dodávala nepřesná čísla. Po aerodynamické stránce byl rudý vůz Kimiho Räikkönena v sezoně 2014 velmi dobrý, avšak kvůli slabému motoru (ztráta na Mercedes až ve výši 50 koňských sil) a špatné přední nápravě nebylo auto vítězné.
To by se mělo s novým aerodynamickým tunelem změnit. V něm bude možné testovat modely v 60% velikosti a také budou technici schopni při vývoji zohlednit vibrace, které na vůz na okruhu působí.
Integrace je také důležité slovo při simulaci. Na motorové brzdě probíhají zkoušky ze 48 % změněného hybridního motoru V6, hlavní pozornost je věnována vlastnostem při brždění [Brake-by-Wire]. Mercedes totiž těžil především z těchto vlastností, pochopitelně kromě výkonnostního náskoku.
Ferrari vnímá příchod Vettela jako příležitost pro odražení se zpět na čelo
(foto: Scuderia Ferrari)
Ferrari se podařilo získat speciální zařízení, které by toto mělo simulovat, od stejného dodavatele, který dodává Red Bullu (potažmo Renaultu). Při vývoji nového simulátoru také poslouží bývalý Vettelům tým - Ferrari přetáhlo provozního ředitele Red Bullu, Bena Ferreyho, a také inženýry McLarenu, Christophera Lawse a Ashleyho Warna.
Ferrari má také nový simulátor (přezdívá mu brouk). Známou věcí je, že na starém simulátoru měl například Michael Schumacher problém trénovat, protože se mu na něm dělalo špatně. Tento neduh by měla nová verze odstraňovat.
Ferrari se snaží zlepšit, to je zřejmé. Ale otázka je, jestli to stačí? Mercedes totiž také zcela jasně nespí a svoje mistrovské auto dále vylepšuje. Navíc u Ferrari jsou názoru, že jejich motor už dává přes 900 koňských sil.