Ferrari tlačí na Massu: Má pomoci Alonsovi k titulu

Ringo / mediafax, 1. října 2010, 14:00 Google+

Stáj F1 Ferrari naléhá na brazilského pilota Felipeho Massu, aby v posledních čtyřech závodech mistrovství světa pomohl stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi získat titul. Zprávu přinesl v pátek server Autosportu.

Počet komentářů:  4 komentáře (Poslední 01.11. 06:43) Napište svůj názor
Ferrari

Ferrari | foto: Scuderia Ferrari

Alonso vyhrál poslední dva závody v Itálii a v Singapuru a probojoval se už na druhé místo v průběžném pořadí šampionátu. Tým z Maranella nyní chce, aby Massa sehrál roli "zloděje" bodů soupeřům, což by mohlo být klíčové pro celkový triumf Španěla. "Čekám od Felipeho maximální snahu v posledních čtyřech závodech. Chci vidět silného Massu, který bude brát body rivalům," prohlásil prezident Ferrari Luca di Montezemolo pro list Gazzetta dello Sport. "V Singapuru měl smůlu, ale je v dobré formě. Ten, kdo závodí za Ferrari, nezávodí pro sebe, ale pro barvy Ferrari," připomněl prezident.

Volání Massy do zbraně přichází v souvislosti s kontroverzní Velkou cenou Německa, při níž tým Brazilce požádal, aby obětoval své vítězství ve prospěch Alonsa a nechal ho předjet. Rozhodnutí vyústilo v pokutu 100 000 dolarů za zakázanou týmovou režii, kromě toho se incidentem zabývala Světová rada motorismu Mezinárodní automobilové federace (FIA), která už další trest neudělila.

Montezemolo je však přesvědčen, že právě sporný manévr byl klíčovým momentem, který pomohl Ferrari udržet se v boji o titul. "Především, rozhodnutí soustředit se na Alonsa se ukázalo být správným. On je výjimečně silný a k týmu má velmi blízko. Navíc byl schopný začlenit se do stáje od prvního dne. Za druhé je to silný týmový duch," vysvětluje Montezemolo důvody vzkříšení italské stáje v této sezoně. "Druhým je duch silného odhodlání týmu, který nikdy nebyl zlomený a rozhádaný, ukázal velkou schopnost reagovat, bojovat a vyhrávat i pod velkým tlakem. A za třetí jsou to lidé jako Stefano Domenicali a Aldo Costa, kteří jsou pro tým absolutně nepostradatelní," zmínil šéfa stáje a jejího technického ředitele.

Alonso

Di Montezemolo nepochybuje, že Ferrari zopakuje historii a ve finále v Abú Zabí vyhraje mistrovství světa. "Tohle je zvláštní sezona," řekl. "Vyhráli jsme první závod, pak jsme měli problémy s vývojem vozu. Vítězství v Monze a Singapuru naše naděje oživily," dodal.

Alonso, který v letech 2005 a 2006 vybojoval dva tituly mistra světa v barvách stáje Renault, vyhrál hned první závod, do něhož nastoupil s vozem Ferrari, úvodní podnik letošního šampionátu, Velkou cenu Bahrajnu, poté zvítězil v Německu, Itálii a Singapuru.

Massa je vicemistrem světa z roku 2008, kdy titul prohrál o jediný bod s Lewisem Hamiltonem z McLarenu. V letošním šampionátu je šestý a má jen teoretickou šanci na titul.

Diskuze: Ferrari tlačí na Massu: Má pomoci Alonsovi k titulu

Počet komentářů: 4, poslední 01.11.2010 06:43 Vložte komentář