Zvednutá přední část monopostu a nos
Jak se očekávalo, F150 má úplně nový nos: je mnohem vyšší a plošší než u F10. Šasi je výše již v oblasti kokpitu, což bude pro piloty o něco méně pohodlné. Efektivnější aerodynamika tohoto řešení však má vykompenzovat i o něco vyšší těžiště.
Nos již není vykrojen tak hluboce do U a směrem ke špičce se rozšiřuje pro lepší proudění vzduchu pod nosem. Tvar pilířů, jež nesou přední křídlo, pomáhají efektivněji směrovat proudění vzduchu.
Bočnice
Bočnice jsou objemnější a směrem ke kokpitu o něco vyšší, vzadu méně vyříznuté – vše kvůli zavedení systému KERS a jeho komponent, které se musely vlézt dovnitř.
Přední otvory v bočnicích
F150 má otvory čtvercové, což preferoval zejména McLaren. U F10 byly více zaoblené (čtvrtina kruhu). Jsou také umístěny výše nad podlahou, aby nebylo příliš narušováno proudění v jejich spodní části.
V otvorech jsou umístěny chladiče motoru (radiátory). Každoročním trendem je postupné snižování těchto otvorů kvůli zmenšení aerodynamického odporu. Toho může být dosahováno i přepracování proudění uvnitř až po výstupní otvory a změnou samotných radiátorů uvnitř, k čemuž došlo kvůli opětovnému zavedení KERSu i letos.
Kryt motoru
Pravidla pro rok 2011 již neumožňují kryty motoru ve tvaru žraločí ploutve. Kryt má nyní hrb a je protažen až k zadním kolům, což zvyšuje jeho efektivitu při čelně proudícím vzduchu. Vzadu jsou podél této ploutve uprostřed otvory, aby mohl horký vzduch proudit směrem ke křídlu (beam wing) nad difuzorem.
Airbox
Horní otvor pro vstup vzduchu je kulatější a o něco objemnější, aby dovnitř mohlo proudit více vzduchu ke chlazení komponent KERSu. Pod hlavním otvorem těsně za hlavou pilota je menší obdélníkový otvor k dodatečnému chlazení. Zdá se, že řešení za hlavou pilota není příliš dobře tvarováno s ohledem na kladený odpor a je možné, že Ferrari sáhne k úpravám této části na začátku sezóny 2011.
Zrcátka
Zrcátka jsou připevněna těsně ke kokpitu a jsou pod nimi také drobná křidélka, která rozdělují proud vzduchu do předních otvorů v bočnicích a nad ně.
Přední část podlahy
Běžnou praktikou při prezentacích je, že tým na autu nechá některé staré prvky, jako například u F150 přední ktídlo, přední část podlahy či vertikální prvky pod nosem pro usměrňování proudění vzduchu. Snaží se tak ostatním zamezit v rychlém kopírování svých řešení. V této oblasti se během předsezónního testování a nejpozději v prvním závodě dočkáme nových prvků. K žádným významnějším změnám v této oblasti nedošlo. Splitter zůstává v podstatě stejný, stejně jako deflektory pod nosem, které pomáhají k lepšímu směrování vzduchu pod vozem.
Přední zavěšení
Další obrovskou změnu, kterou si vyžádalo zvednutí nosu, je geometrie předního zavěšení, ve spodní části bez kýlu. Řídící tyč (viz zelená šipka) je umístěna o něco níže než horní závěs kvůli ovladatelnosti. To, že není zakomponována do jednoho ramene, však bude klást o něco vyšší odpor.
Kola
U letošních ráfků byl zachován loňský inovativní design.
Zadní část
U F150 bylo zachováno zadní zavěšení typu push-rod (č. 4), bez ohledu na úspěchy, které loni i předloni slavil Red Bull s pull-rodem. Zavěšení je však zcela přepracováno. Rameno zavěšení bylo posunuto více dopředu, aby nebylo tolik vystavováno vlivu horkých výfukových plynů.
Výfuky jsou dole u podlahy (č. 1), horké plyny budou i letos proudit přes difuzor a pomáhat zvýšit jeho přítlak. Přepracovaný je brzdový systém (č. 2), v křidélku nad difuzorem (beam wing) je v povoleném pásmu drobný výřez. Nové je uchycení zadního křídla pouze na jeden pilíř (č. 6), naopak zatím chybí otvory v podlaze před zadními koly, které jsme vídavali loni.
Ve vnitřní části kol se můžeme setkat s několika křidélky. Jejich účelem je zvyšovat přítlak na zadní poloose.
Zadní křídlo
Novinkou, kterou poprvé umožňují pravidla, je nastavitelné zadní křídlo, které má pilotům usnadnit předjíždění. U F150 je uchyceno na jediném pilíři, který také obsahuje mechanismus pro zvedání horní klapky. Bočnice sahají až k difuzoru, mnohem níže než loni, aby snížily tubulence vznikající rotací zadních kol - to totiž negativně ovlivňují výkonnost difuzoru.
Difuzor
Difuzor je kvůli novým pravidlům opět pouze jednopatrový. Týmy v této oblasti usilovně pracují, aby získali zpět co nejvíce ztraceného přítlaku, který poskytovali dvou- či třípatrové difuzory. Zdá se být oddělený od zadní struktury a je snad kvůli zpevnění uchycen dvěma lanky.
Motor, KERS
Pro KERS letos platí stejná pravidla jako v roce 2009. Vývoj však pokročil, a tak bude zařízení vyvíjené společnosti Magneti Marelli mnohem lehčí a kompaktnější než u vozu F60. Podle Alda Costy je však stále příliš velký a na této oblasti bude třeba zapracovat. Instalace KERSu se také liší, protože baterie jsou nyní umístěny pod palivovou nádrží a nikoliv pod pilotem. Nové umístění i tvarování baterií by mělo snížit těžiště a částečně tak kompenzovat jeho zvýšení v důsledku vyššího nosu.
Vývoj motorů je sice zmražený, Ferrari přesto v rámci pravidel provedlo některé změny. Hlavní se týká změny pneumatického ovládání ventilů, s čímž měla Scuderia na počátku sezóny 2010 jisté problémy.
Instalace KERSu si také vyžádala jisté změny v přední části motoru, v napojení na pohonné ústrojí, novou klikovou křídel a drobné úpravy na chladícím a mazacím systému motoru.