Maldonado si zpočátku se Suzukou do oka nepadl, nyní tu čeká body

Robert RoBertino Pavelka, 22. září 2015, 14:03 Aktualizováno 22.9.2015, 15:35 Google+

Mezi odborníky i svými kolegy na trati je považován za mírně problematického jedince, něco jako kdysi býval Andrea de Cesaris, jemuž se s oblibou říkalo Crasheris. Těch karambolů má Venezuelan za sebou hodně, v rozhovoru se ale věnoval především vztahu ke Grand Prix Japonska

Počet komentářů:  3 komentáře (Poslední 22.09. 19:53) Napište svůj názor
I přes občasné demoliční akce má Pastor dost fanoušků

I přes občasné demoliční akce má Pastor dost fanoušků | foto: Lotus F1 Team

Nejdřív přijměte gratulace k novému angažmá pro rok 2016, umožní vám to víc se soustředit na zbylé závody v této sezóně?

Smlouva byla jednou z věcí, které se můj management trochu obával. Na příští rok jsme sice měli kontrakt, ale jak už znáte z dřívějška, prostředí F1 někdy není příliš nakloněno k dodržování smluv. Je skvělé, že tým potvrdil víru v mojí osobu a já se na pokračování naší spolupráce ve třetí sezóně opravdu těším. Před sebou máme ještě šest závodů, takže se na ně budu maximálně soustředit, počínaje nadcházejícím závodním víkendem.

Těšíte se na okruh v Suzuce?

Hodně, věřte mi. Je vždy úžasné tady jet. Pokud máte rádi trať s rychlými zatáčkami, je pro vás Suzuka to pravé. Jsem přesvědčen, že tu prožijeme dobrý víkend, protože v Suzuce je všechno potěšení ze závodění umocněno. Pro pilota je okruh určitě srovnatelný se Spa, v některých zatáčkách je to tu snad ještě lepší. Rád se do Suzuky a Japonska jako takového vracím.

Jak byste popsal hlavní body jednoho kola na této trati?

Je jich několik. Začátek po startu je neuvěřitelný, obloukem stoupáte nahoru, pravá-levá-pravá. Je to tu velice rychlé, musíte přesně najíždět do zatáček a maximálně se koncentrovat. Řekl bych, že je potřeba i určité statečnosti. Podél trati není příliš místa, o to víc je důležité tenhle úsek projet. Když jsem tu jel v roce 2011 poprvé, měl jsem obrovské problémy. Bylo mi jasné, že bych potřeboval strávit v monopostu mnohem víc času. Tyhle zatáčky jsem nikdy neprojel na 100%, musel jsem si je dlouho zkoušet a učit je poznávat. Pak je tu zatáčka Spoon, nádherná, a rychlá 130R, která je stále více náročná, i když je nyní plošší. Koneckonců, je to úžasný okruh s mnoha famózními místy. Téměř perfektní trať.

Rok 2012 považuje Maldonado jako nejlepší závod, který v Japonsku jel. | foto: Williams F1 Team

Jaká je vaše nejhezčí vzpomínka na Suzuku?

Na rozdíl od zmíněného prvního setkání bych za opravdu dobrý závod označil ten o rok později. V roce 2012 jsem se kvalifikoval až jako čtrnáctý, ale zdařilo se mi hned po startu předjet dost soupeřů a usadit se na devátém místě. Nakonec jsem získal body a vzpomínám, že jsem na trati dlouho bojoval s Nico Hülkenbergem na Force India (pozn. Maldonado dojel osmý).

Můžeme se ještě vrátit ke Grand Prix Singapuru?

Když se ohlédnu na startovní pozici a jak jsem se probíjel kupředu, vypadalo to na úspěch, bohužel po kontaktu s Jensonem Buttonem jsem měl poškozený zadní difuzor, měl menší přítlak a to se promítlo na činnost zadních pneumatik. Nemohly mi proto fungovat tak dlouho, jak jsem potřeboval, proto jsem musel neplánovaně do boxů. Byl to ale dobrý závod s několika zajímavými souboji.

Na trati to bylo podstatně dramatičtější... | foto: Lotus F1 Team

Jenson evidentně nebyl z kolize nadšený...

Žádný pilot není rád, když se pokouší dostat před vůz vpředu a přitom si poškodí vlastní monopost. Tady jsme doznali šrámů oba dva - on se mě pokusil předjet, já jsem bránil svoji pozici. Takové je závodění. Ostatně komisaři tu záležitost zkoumali a došli k názoru, že není potřeba žádné další akce.

Diskuze: Maldonado si zpočátku se Suzukou do oka nepadl, nyní tu čeká body

Počet komentářů: 3, poslední 22.09.2015 19:53 Vložte komentář