Podle něj jsou hybridní pohonné jednotky zbytečně drahé i složité. Stále má záměr prosadit levnější a jednodušší motor, který by mohla vyrábět nějaká nezávislá společnost, ne pouze velké automobilky. "Dokud nedostaneme motor, který by mohl být vyroben za mnohem méně, pak ano - čekají nás potíže," uvádí 85letý šéf F1 pro BBC.
Současní výrobci pohonných jednotek - Ferrari, Honda, Mercedes a Renault - se ale současné hybridní technologie zastávají a jsou ochotni trochu slevit, učinit motory o něco hlučnější a dodávat je komukoliv. Podle Ecclestonea ale k uspokojující dohodě nedošlo, přestože FIA minulý týden uvedla, že v oblasti nákladů se s nimi domluvila.
Bernie doufá, že se mu problém podaří vyřešit na schůzce 25. února. Nelíbí se mu ani to, že současní výrobci mají v F1 příliš velkou moc a vliv. Jelikož Ferrari a Mercedes dodávají své motory osmi z 11 týmů, tak podle může sportovní ředitel Stříbrných šípů Toto Wolff a prezident z Maranella Sergio Marchionne ovládat rozhodování Komise F1 - jejich zákaznické týmy hlasují podle toho, jak určí tito dva šéfové.
"Kdybychom měli schůzku Komise F1 a tito dva kluci se na něčem dohodli, což spolu dělají, mají dostatek hlasů, aby cokoliv zablokovali, takže F1 kontrolují," stěžuje si Ecclestone. A nikdo z nich změny nechce, protože Ferrari i Mercedes má konkurenceschopnou pohonnou jednotku.