Šéfové týmů zvolili Hamiltona za nejlepšího jezdce roku, Rosberg až pátý

iM2, 13. prosince 2014, 20:17 Google+

Britský Autosport zorganizoval hlasování šéfů týmů F1 o tom, který jezdec byl letos nejlepší. Pořadí TOP10 pilotů uplynulé sezony ovládl nový mistr světa, Lewis Hamilton.

Počet komentářů:  45 komentářů (Poslední 16.12. 10:21) Napište svůj názor
Hamilton, Lewis

Hamilton, Lewis | foto: Daimler AG

Narozdíl od sezony se však za ním neumístil jeho týmový kolega, Nico Rosberg. Hlasování šéfů týmů je tajné, což jim umožňuje svobodně vyjádřit svůj názor. Šéfové mají k dispozici bodový systém platný v F1, tedy: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 bodů.

Způsob, jakým Lewis Hamilton letos vyhrál svůj druhý titul v MS, byl dostatečný na to, aby ovládl i toto hodnocení. Zajímavé je však umístění Nica Rosberga, Němec bojoval až do posledního závodu o titul, avšak v tomto hodnocení obsadil až pátou příčku.

Druhou příčku vybojoval za své výkony ve Ferrari Fernando Alonso, třetí byl Daniel Ricciardo. Australan má za sebou velmi povedenou premiérovou sezonu u Red Bullu. Daniel je jediným jezdcem, kterému se, kromě Mercedesů, podařilo letos vyhrát závod (vyhrál tři).

Julesova jízda v Monaku na body vzbudila u šéfů týmů zájem
(foto: Marussia F1 Team)

Svými výkony zaujal také Jules Bianchi, který zatím stále leží v nemocnici ve vážném, ale stabilizovaném, stavu. Jules, který byl již přemístěň do Francie, dokázal týmu Marussia vyjet v Grand Prix Monaka historicky první body. Francouz obsadil 8. místo.