Marussia oznamuje dlouholetou spolupráci s Ferrari, Symonds odchází k Williamsu

Petr Hlawiczka, 16. července 2013, 06:25 Google+

Marussia a Ferrari oznamují uzavření technického partnerství. Ruský tým bude od příštího roku využívat pohonné jednotky Ferrari.

Počet komentářů:  9 komentářů (Poslední 17.07. 09:40) Napište svůj názor
Bianchi, Jules

Bianchi, Jules | foto: Manor Racing

Sdílejte článek

V letošní sezóně byl jediným týmem poháněným Cosworthy, který ve Formuli 1 končí. V příštím přelomovém roce bude tedy Marussia od Ferrari odebírat nejen interní spalovací motor a systém pro rekuperaci energie (ERS), ale také plnou převodovku a související pomocné systémy.

Výkonný ředitel Marussie F1 Andy Webb k tomu říká: "Tým Marussia F1 je potěšen uzavřením technického partnerství se Scuderií Ferrari týkající se dodávky plných pohonných jednotek od roku 2014. Důležitost tohoto vývoje pro náš tým nelze přehánět. Nejen že budeme jakožto zákazník těžit z dodávek nejúspěšnějšího výrobce motorů v historii Formule 1, ale také to poskytuje další doklad našeho závazku vůči sportu a odhodlání udržet naše pokroky, pokud jde o dlouhodobé ambice.

Nová pravidla týkající se pohonných ústrojí, která budou používána příští rok, představují největší změnu ve vývoji motoru od zavedení V8 a díky vyššímu podílu systému pro rekuperaci energie jsou ještě důležitější. Těšíme se na spolupráci se Scuderií Ferrari během této vzrušující éry soutěžení v F1.

Také bychom při této příležitosti rádi poděkovali Cosworthu, s nímž jsme byli partnery od našeho debutu v roce 2010. Sdíleli jsme důležitou cestu našeho týmu a Cosworth byl nedílnou součástí našeho jasného pokroku. Ve zbytku sezóny budeme pokračovat ve spolupráci, abychom zajistili dosažení našich společných cílů, než Cosworth sport opustí."

marussia
Svou dráhu v F1 Marussia zahájila v roce 2010, tým nesl název Virgin Racing
a vůz vyvíjel výlučně pomocí CFD (foto: Marussia F1 Team)

Horší zprávou je, že tým opouští její technický konzultant - zkušený Pat Symonds, který se vydává "prozkoumat nové příležitosti" - nahradí u Williamsu Mika Coughlana na pozici hlavního technického ředitele.

"Celkově jsem si užil svůj čas s Marussií v průběhu posledních dvou a půl sezón. Tým se během té doby hodně rozvinul a nyní má ty správné lidi a zdroje, aby mohl v budoucnu dosahovat skvělé věci. Přeji týmu úspěch, který si bohatě zaslouží," říká Symonds.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Marussia oznamuje dlouholetou spolupráci s Ferrari, Symonds odchází k Williamsu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 9, poslední 17.07.2013 09:40 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 9 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

McLaren znovu těsně za Ferrari, dnes díky nováčkovi Norrisovi

Druhý den testů v Barceloně stále bez Williamsu, opět nejrychlejší Ferrari před McLarenem

Carlos Sainz první den testů s McLarenem MCL34

"Tvrdá práce se vyplácí." McLaren si po 1. dnu testů pochvaluje rychlost i spolehlivost

Sebastian Vettel v novém voze Ferrari SF90 při testech v Barceloně

FOTO: Tak jsme se dočkali aneb první den předsezonních testů v Barceloně, nové vozy naživo

Piloti odkrývají nový monopost

Haas představuje nový vůz VF-19 poprvé naživo + FOTO

Sebastian Vettel poprvé s Ferrari SF90 na dráze v Barceloně

Sezóna 2019 začala testy v Barceloně, 1. den nejrychlejší Vettel s "brutálně" rychlým Ferrari + FOTO

Představení Alfy Romeo

Alfa Romeo jako poslední ukazuje své auto pro sezónu 2019 + FOTO

reklama

Průběžné pořadí šampionátu:

1. HAMILTON, 2. VETTEL, 3. RÄ... Celé pořadí

reklama

Doporučujeme

Red Bull

Newey volá po větší svobodě pro designéry: "Jinak budou všechna auta vypadat…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Druhý den testů v Barceloně stále bez Williamsu, opět nejrychlejší Ferrari před McLarenem

  2. Ferrari představuje vůz pro sezónu 2019 - bude SF90 mistrovský? + VIDEO

  3. Red Bull odhaluje další dítko Neweyho: vůz RB15 poháněný Hondou poprvé na trati +FOTO

  4. Mistrovský Mercedes se pochlubil novým vozem W10 a hned ho prohnal po dráze +FOTO

  5. "Beze strachu vpřed." McLaren odhaluje nový vůz MCL34, s nímž se chce vrátit dopředu

  6. Ve Fioranu již Räikkönen prohání novým F1 maskovaný monopost Alfa Romeo + VIDEO

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud