Jako první totiž obul suché pneumatiky, a to měkkou směs. Když jsem viděl, jak kosí trávu podél trati, proorává štěrkové zóny a v rádiu Red Bullu zaslechl, že do 10 minut má znovu pršet, začal jsem na něj hlasitě nadávat a zlomil nad ním hůl. Po závodě ostatně přiznal, že po vyjetí z boxů a výletů mimo trať svého rozhodnutí litoval.
Jenže risk mu na rozdíl od předpovědi některých meteorologům vyšel. A já se mu musím omluvit. Zahřál pneumatiky, dokázal se o ně celou dobu vzorně starat tak, že ke konci závodu zajížděl rychlejší časy než jeho nejbližší pronásledovatelé - Kubica, Massa a Alonso, kteří jeli také pouze na jednu zastávku.
Buttonův, ale i Kubicův výkon, ocenil i šéf Bridgestonu Hirohide Hamašima: "Odvedl skvělou práci v tom, jak se po 52 kol až do svého působivého vítězství staral o své měkké pneumatiky. Robert Kubica odjel dlouhý stint, předvedl také dobrou práci s pneumtikami, což mu vyneslo druhé místo.
Viděli jsme i zajímavý souboj mezi jednozastávkovou strategií Ferrari a dvouzastávkovou strategií Lewise Hamiltona. Jsme spokojeni s výkonností našich pneumatik do přechodných podmínek, které piloti využili na startu. S těžkými vozy na osychající trati prokazovaly dobrou výkonnost.
Díky dobré práci s pneumatikami mohly vydržet velmi dlouho a vynikly tak schopnosti pilotů v péči o ně. Opotřebení měkčí směsi bylo menší, než bychom viděli na zcela suché trati, kvůli toho byly také časy na kolo docela pomalé. Tvrdá směs, kterou použil Barrichello, podávala také dobrou výkonnost, takže jsme spokojeni."
Bridgestone pro letošní rok upravil kvůli novým předpisům složení svých směsí, které nyní vydrží mnohem více než loni. O té tvrdší někteří zainteresovaní dokonce prohlásili, že by v Austrálii vydržela vzdálenost tří závodů.