Je otázkou, zda se nejedná o marketingový tah PKF, která likvidovala jako přidělený správce konkurzní podstaty předchůdce Super Aguri, zkrachovalé stáje Prost a Arrows.
„Je zde ojedinělá možnost vstoupit do špičkového motorsportu bez vybudování celého týmu od úplné nuly. Nový tým by bylo možné nasadit již v roce 2009,“ uvedl Philip Long a dodal, že ho potěšil slušný zájem. Odmítl však specifikovat další podrobnosti.
Pokud by nebyla možnost zákaznických šasi pro nejbližší roky definitivně pohřbena nezájmem FIA situaci řešit, ke krachu soukromé japonské stáje by zřejmě nedošlo. A jestliže by k němu přesto došlo, stáj mohli koupit zájemci jako David Richards, Tony Teixeira, Magma Group a další.
Neustále rostoucí náklady a nemožnost prosazení se mezi továrními stájemi dělá situaci v F1 z pohledu účastníků stále horší. Po týmech Prost, Arrows a Super Aguri může následovat Toro Rosso, Force India nebo Red Bull se slavným Williamsem. Vznik a zánik stájí k formuli 1 patří, jen ten poměr je dlouhodobě nějak pro diváky nepříznivý.
Mnozí viní z “pohřbu“ Super Aguri Hondu a především prvního muže tovární stáje automobilky Nicka Frye. Mizivá podpora v jednáních a negativní prohlášení směrem k poslednímu zachránci Weigl Group vyhnaly do ulic před sídlem Hondy řady nespokojených Japonců.
Bude nyní zajímavé sledovat další osud sídla stáje v britském Leafieldu. Pokud by některý investor přece jen zkrachovalý tým kompletně a za velmi nízký peníz koupil, nabízelo by se ihned podezření, že Nick Fry nehrál zcela čistou hru. A nemuselo by se možná končit jen u Brita v japonských službách…