Nick Fry (Honda), Mario Theissen (BMW Sauber), Jean Todt (Ferrari) a Ron Dennis (McLaren) se v podstatě shodli na tom, že požadavek na spolehlivost motorů pro dva závody a jediný dodavatel pneumatik stabilizovalo neustále prudce rostoucí náklady. „Poslední změny z F1 levný sport neudělají, ale pomohly ke snížení jejich prudkého nárůstu,“ prohlásil Jean Todt z Ferrari.
Pouze šéf Hondy si za sebe neodpustil poznámku, že logické soustředění hlavně na aerodynamiku přineslo stáji z Brackley potíže, které však řeší. „Je však otázkou, zda poznatky získané v oblasti aerodynamiky mají nějaký význam pro svět za branou F1.“
Startovní pole je nyní také podstatně vyrovnanější, což byl další cíl posledních opatření ze strany Mezinárodní automobilové federace. Ztráta posledních vozů na jedno kolo je v současnosti asi poloviční.
Změnu pátečních tréninků na testy bez omezení ze strany motorů a odjetých kilometrů si chválili všichni vyjma šéfa BMW Sauberu. „Původně jsme předpokládali, že zde dostanou šanci mladí jezdci, skutečnost je ale jiná, testují závodníci.“
Reakce šéfa McLarenu byla ale výstižná a jasná: „Hlavním cílem bylo dostat na dráhu auta a ne abychom stáli v boxech a šetřili motory. Pátky slouží jako příprava závodních jezdců na Grand Prix, mladíci mohou získávat zkušenosti při testech mimo závodní víkendy.“