GP Evropy: Raikkonen získal těsně první pole position

ar1, 28. června 2003, 15:50 Google+

Finský jezdec Kimi Raikkonen ze stáje West McLaren Mercedes v sobotní kvalifikaci těsným způsobem zdolal na okruhu Nürburgring Michaela Schumachera a získal tak své první pole position. Oba jezdci zítra odstartují…

z první řady. Michael Schumacher na prvním mezičase nebyl nejrychlejším jezdce, tím byli shodně oba jezdci Williamsu s časem 29,741s. Němec ve voze Ferrari ale dokázal nasadit obrovské tempo do druhého úseku tratě, kde jako jediný z jezdců spadl pod hranici 1m07,963s. V závěru sice byl nejrychlejším jezdcem Michael Schumacher, ale jen do doby než dokončil kolo Raikkonen, který ho porazil právě v posledním úseku o 0,032s.

Jezdci Williamsu zajeli také parádní kvalifikaci. Za vše hovoří jejich shoda na prvním mezičase. Na druhém už byl rychlejší Ralf, který si tuto výhodu udržel až k cílové čáře a skončil třetí. Hned za ním tedy dokončil kvalifikaci Montoya a nejhorším jezdcem z poslední pětky v rozjezdu byl Rubens Barichello. Ten se musí spokojit s pěknou pátou pozicí na startu.

Jarno Trulli, jezdec který v průběžném pořadí vedl od třetí třetiny kvalifikace do doby, než ho překonali M. Schumacher s Raikkonenem, předvedl, že trénink pro závody Formule 1 není vůbec směrodatný. Zajistil si šestou pozici na startu.

Svoji pomalu rostoucí formu vozy Toyota předváděly již od pátečního tréninku, který Panis vyhrál, stejně tak dnešní 1. a 2. dopolední. Startovat bude z pěkného sedmého místa.

Panise na osmém místě následoval Fernando Alonso s druhým vozem Renault a na devátém David Coulthard, kterému se letošní rok kromě vítězství hned v prvním závodě sezony, vůbec nevydařil.

Desátým místem, Cristiano da Matta opravdu ukázal, že vozy Toyota se závod od závodu opravdu zlepšují. Cristiano da Matta po své jízdě řekl rakouskému komentátorovi: “Podařilo se nám naše vozy pro Nürburgring opravdu dobře vyladit. Mohl by to být dobrý závod“.

Kvalifikace proběhla v celku klidně, jen Nick Heidfeld s vozem Sauber moc metrů neujel. Skončil ještě v první zatáčce, když neubrzdil svůj Sauber Petronas a skončil v záchytné zóně, kde mu zhasl motor. Zítra bude pro tuto událost startovat z posledního místa na stratu. Pro Heidfelda tento závod začne velmi nepříznivě.

Diskuze: GP Evropy: Raikkonen získal těsně první pole position