Mike Hawthorn

Daniel Šupa, 21. března 2006, 22:24 Google+

Do Formule 1 se probojoval coby mladá naděje, od které Velká Británie toužebně očekávala potřebný úspěch a zisk sebevědomí v nově se formujícím poválečném šampionátu závodů Grand Prix.

Hawthorn, Mike

Hawthorn, Mike | foto: Scuderia Ferrari

Od motokrosu k Formuli 2…
Mike Hawthorn vyrůstal v blízkosti významného britského závodního okruhu Brooklands a přestože začal už v roce 1946 s motokrosovými závody, uznání měl získat se čtyřmi koly. Pochopení otce, majitele rodinného servisu a časté závody před jeho zraky podnítily touhu po závodění s automobily natolik, že se ve 21 letech přihlásil k brightonským rychlostním zkouškám, jejichž prostřednictvím získal v roce 1950 první zkušenosti. Následovaly testy vozů F2 HWM a Connaught.

„Vždy je lepší, když se vás lidé ptají, proč jsi skončil, než když se táží na to, proč jsi už neskončil.“ Mike Hawthorn