DISKUZE K ČLÁNKU GP ITÁLIE: Na Monze vyhrál Safety Car, za nímž dorazil do cíle první Verstappen

Ikonická, oslavovaná, nenáviděná i proklínaná - to je Grand Prix Itálie v královském parku Monza. Tato trať se v kalendáři oficiálního mistrovství vozů F1 objevovala vůbec nejčastěji a v minulosti měla hned několik zvláštností - "pekly" se tu přestupy a rozhodovalo o šampionech.

zpět na článek přehled všech diskuzí

Diskuze: GP ITÁLIE: Na Monze vyhrál Safety Car, za nímž dorazil do cíle první Verstappen

Počet komentářů: 120, poslední 14.09.2022 13:07 Vložte komentář

Nejlepší názory

» Mansell_fan (Hlasovalo 9 lidí) 11.09.2022 16:59
Jsem rád že Maxa konečně někdo porazil. Bernde… »
» juras (Hlasovalo 9 lidí) 11.09.2022 18:09
Teď asi rozbouřím zas vášně...ale viděli jste… »
» daaviid23 (Hlasovalo 6 lidí) 11.09.2022 16:56
A podobně trapně by to dopadlo vloni v Abu Dhábí,… »

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

• Loqenc

Loqenc

85.71.3.XXX
    Měli pustit minimálně jezdce o kolo zpět, co byli mezi první trojkou a pak to pustit na poslední kolo. Času bylo až až. Mají to být závody, tak ať závodí.

+ 1 / − 1

ohodnotit kladně záporně

Reagovat Nahlásit
  • juras

juras

88.103.92.XXX
    Jinak ještě k závodu...Hamilton tam předvedl parádní předjetí dvou soupeřů jedním vrzem 01

+ 1 / − 1

• Mike17

Mike17

185.149.130.XXX
    Všiml si někdo, že Ferrari mohlo vyhrát? Stačilo nepovolat Charlese do boxů, stejně jako Marcedes Hamiltona a dojel by za SC pro vítězství on.
    Jako tohle Ferrari zrovna vyčítat nechci. Mohlo se to pustit a pak by CHarles mohl ztratit pozic víc. Ale na strategie evidentně talent nemají.
    Jsou to italové. Mohli vědět, že řidič toho bagru někde popíjí kupčínko, při nejhorším mu objednat druhý. 12

Mike17

Kdyby zajel Max a on ne, Max by nestihl vyjet před ním. Měl náskok jen kolem 18s. Nebo se pletu?

+ 0 / − 1

22 sekund

+ 0 / − 0

• Mike17

Mike17

Jsi si si jistý? Mám takové tušení, že po vyjetí z boxů ztrácel Leclerc kolem 20s a pak Maxe lehce stahoval. Ještě jsem počítal, že je Max v pohodě, protože to stahování bylo ani ne půl sekundy na kolo. 03

+ 0 / − 0

• daaviid23

daaviid23

90.182.169.XXX
              Hele taky jsem tam při nájezdu Maxe do boxu viděl 22 sekund. Nevím, asi Max využíval povolenou deltu na maximum nebo se Leclerc někde zdržel.

Plus počítej, že zastávka pod SC stojí méně času

+ 0 / − 0

• Mike17

Mike17

Podle mne to bylo jen o tom, že se vystavil SC. To najednou ty rozestupy vzrostou. Tak jsem si to pustil (48/53). Mechanici RB se připravují na výměnu a u Leclerca svítí 16.999s, pak se to hýbe něco přes 17s, pak je tam 16,940s a následně to roste na 19,284 ve chvíli, kdy zajíždí Russel až na 25,3s.
                Ale koukám, že Max vyjel mezi Mickem a Bottasem a ti jeli tuším těsně před Leclercem. Takže by to asi o fous stihl. Takže beru zpět.
                Jak jsem řekl, tentokrát nic Ferrari nevyčítám. Nemohli si být jistí, že se to pod SC dojede, ikdyž Mercedes na to vsadil body Hamiltona.

+ 0 / − 1

• jumpman

jumpman

178.255.168.XXX
                  hele tam to bylo tak, že leclerk stáhl emila na cca 16s a v okamžiku VSC si emil najel rozestup 23s. To ferrari nestačilo, aby po vyjetí emila z boxu zůstali před ním, tak taky přezuli...