Minardi 191B s V12 motorem Lamborghini se po 26 letech vrací na dráhu (2:06) | video: LamborghiniTovární pilot italské automobilky Mirko Bortolotti prohnal zrestaurovaný monopost po okruhu v Cremoně v italské Lombardii. Jde konkrétně o šasi s číslem 003, které pohání V12 motor Lamborghini LE3512 (č. 146) o objemu 3,5l a výkonu 690 koní.

Naposledy jsme tento nádherný kousek z Faenzy mohli spatřit na závodních okruzích v sezóně 1992, kdy jej proháněli Christian Fittipaldi s Giannim Morbidellim. Monoposty tehdy ještě nebyly prošpikovány elektronikou či vybaveny poloautomatickými převodovkami. Práce na renovaci tohoto vozu zabraly 7 měsíců.

"Vidět vozy starší 25 let je stále vzrušující, zamýšlení se nad jejich tvary a vlastnostmi. Jde o poslední vozy před zavedením telemetrie a technologií automatického řazení. Jejich zvuk, který zní jako melodie, vás může vrátit zpět v čase. Je sladěn s extrémně pružným motorem, který dodával skvělý výkon už v nízký otáčkách," komentuje slavnostní chvilku před výjezdem Giancarlo Minardi, zakladatel bývalého F1 týmu.– Petr Hlawiczka

reklama