Silverstone: Aston Martin vybojoval double

Daniel Šupa, 15. května 2005, 21:00 Google+

Při debutovém startu ve FIA GT získal britský tovární tým obě první místa v cíli po vyrovnaném souboji.

Kox/Lamy

Kox/Lamy | foto: DPPI / FIA GT

Oba zelené vozy udržely vedení v závodě i po startu a kromě zastávek v boxech kontrolovaly průběh závodu. V jeho úvodu byla opět velmi rychlá jediná americká Corvetta týmu GLPK Carsport. Po 1,5 hodině ale vůz vypověděl službu a s technickými problémy musela posádka Longin/Kumpen/Hezemans odstoupit. Přes zdánlivě bezpečné vedení domácího továrního týmu probíhala za oběma vozy DBR9 ostrá bitva. Těsně před závěrem závodu gradoval souboj mezi oběma vedoucími posádkami, čehož využívali Babini/Biagi ke snižování ztráty. Nakonec vůz stáje Vitaphone Racing zaostal za vítěznou dvojicí Kox/Lamy jen 11 vteřin. Ceny za druhé místo patří Brabhamovi a Turnerovi. Také 4. a 5. místo získali piloti italských Maserati.

Plný bodový zisk ale přesto patřil Babinimu s Biagim, neboť oba Aston Martiny startovaly mimo hodnocení šampionátu. Nejvíce bodů si tak mezi sebe rozdělily týmy Vitaphone a JMB.

Slabší třídu vyhrálo Porsche týmu GruppeM. O vítězství bojovaly oba vozy tohoto týmu, ale vítězství patřilo Liebovi a Rockenfellerovi. Sugden s Collardem měli problém s chladícím systémem a ztratili 6 kol v boxech. Druhé místo tak získal Collins s Cuninghamem s dalším Porsche. Třetí místo Tomlinson a Kane s TVR T400.

Třídu G2 vyhrál Bafle s Derbyshirem, následovali Keen/Taylor a Whight/Whight/Kershaw (všichni Mosler).

Českému jezdci Vonkovi patřilo celkové 21 místo.