Všechny tři směsi, tedy superměkkou, měkkou a středně tvrdou, využilo v Austrálii během Grand Prix osm pilotů z jedenadvaceti (Kvjat do závodu vůbec neodstartoval), přičemž šest nejlepších zvolilo pět různých strategií. Škarohlídi sice podotýkají, že na stupních vítězů jsme viděli stejné tváře jako loni, jen Hamilton a Rosberg si prohodili pozice, ale jinak vládne spokojenost.
"Tři směsi v závodě, tedy něco, co jsme podporovali od poloviny minulé sezóny s tím, že to přinese větší nejistotu a drama v závodě, se nakonec ukázaly jako opravdu dobře fungující varianta. Někdo jede dlouhou dobu na střední směsi, jiný na zbrusu nové superměkké. To je fantastické. Také my jsme přispěli k podívané v kvalifikaci, protože jsme použili efektivnější měkčí směs. A jak jsme viděli, byli jsme v sobotu o 2,5 vteřiny rychlejší, což může být dáno vývojem, někdo ale říká, že pneumatikami," domnívá se Lowe.
Mercedes vyvolal jisté rozpaky tím, že se v Barceloně při testech zaměřil především na středně tvrdou směs, proto bylo do jisté míry symbolické, že vozy dokončily závod na prvním a druhém místě právě díky rozhodnutí využít je v závodě. Lowe podotkl, že pro tento testovací plán měl tým dobrý důvod.
"Šlo o počet najetých kilometrů. Měli jsme cíl odjet 6000 km, na bíle označených pneu zvládnete 100 km, na měkkých 30 km. S pevnou kvótou jsme museli využít všechny středně tvrdé pneumatiky, zatímco měkkých jen čtyři a pneumatik do mokra pouze tři sady. Víc by nás potěšilo, kdybychom od Pirelli měli víc pneumatik, pak bychom do našeho mixu dali víc měkkých sad. Stále jsme využívali denně sedm nebo osm setů - pokud jsme měli najet 800 km, tak jsme potřebovali osm sad středně tvrdých," pokračuje Lowe.
Plnění testovacího plánu způsobilo, že Mercedes až do soboty v Austrálii nezkoušel superměkkou směs, takže tým měl prakticky nulové zkušenosti. "Poprvé jsme je nasadili ve třetím tréninku, byla to vlastně premiérová jízda na této směsi. Časy nebyly nijak ohromující, ale když jsme nastoupili do kvalifikace, podstatně se zlepšily," dodává Lowe.