Všechno zlé je k něčemu dobré. I výsledkový propad, který u McLarenu nepamatují, protože co do umístění se dá srovnat snad jen z úplnými začátky. I kritická sezóna 1980 přinesla týmu alespoň dvě čtvrtá místa, což loni Alonso a Button nedokázali.
"McLaren je velký tým, Honda je velká společnost a oba představují obrovské dědictví. Pokud chcete zachovat důvěru lidí a vysokou morálku, stojíte před těžkým úkolem. V minulém roce jsme ale byli určité úspěšní v budování týmu pro časy budoucí. Špatné období paradoxně McLaren naučilo pokoře a ač to zní možná podivně, atmosféra v týmu zůstala překvapivě dobrá. Netvrdím, že lidé byli výsledky nadšení, každý byl frustrovaný, ale atmosféra, odhodlání lidí a pochopení situace byly obrovské," vysvětluje Boullier.
Závodní ředitel se dále pokouší vysvětlit, proč takový rozpor existuje: "Buď systém exploduje nebo se přeskupí. A právě ta druhá možnost je případ McLarenu. Všichni teď cítí tlak. Prvotní je teď vyhrát a já stejně jako ostatní teď nepotřebujeme nic jiného," dodává Boullier.
McLaren čeká na vítězství už rekordně dlouho - naposledy triumfoval Jenson Button v brazilském Interlagosu v posledním závodě sezóny 2012, což v souhrnu představuje 57 Grand Prix bez vítězství. Druhá největší pauza spadá do let 1978-1981. James Hunt tehdy vyhrál poslední závod sezóny 1977 (Grand Prix Japonska) a další triumf přivezl až jeho krajan John Watson v domácím závodě na Silverstone 1981 - tehdy čekal McLaren na pomyslný vavřínový věnec 53 závodů. Třetí nejdelší období bez vítězství spadá do let 1994 až 1996, tehdy McLaren čekal na další zápis do knihy vyhraných Grand Prix 49 závodů. Senna vyhrál poslední závod sezóny 1993 a David Coulthard zase hned ten první v ročníku 1997.