Nezájem o Hülkenberga
Svou naději poté německý pilot upíral k Haasu, ale ten se překvapivě rozhodl zůstat u své současné jezdecké sestavy, byť to mezi Kevinem Magnussenem a Romainem Grosjeanem na trati často skřípe.
A zatímco někteří americké stáji vyčítají špatné rozhodnutí, Villeneuve k tomu říká: "Existují dva piloti s největším počtem závodů bez vítězství. Hülkenberg nemá ani pódium, proč byste tedy měli něco měnit?" ptá se.
"Pokud byste chtěli nahradit Grosjeana, pak byste měli jít buď do mladého nebo do zkušeného jezdce, který ví, jak vyhrávat... jako je třeba Ricciardo," vysvětluje 48letý Kanaďan, jenž kdysi závodil za Williams, BAR, Renault či Sauber.
Riskuje počítačová generace příliš?
Nedávno se po tragické nehodě Anthoineho Huberta v F2 vyjádřil také nové generaci pilotů, kteří si podle něj na počítačích zvykli na virtuální havárie bez následků. Kvůli tomu pak podle něj mladíci ve formulích mají falešný pocit bezpečí a více riskují.
S jeho názorem však nesouhlasí Lando Norris, zástupce mladých jezdců: "Nemyslím si, že to má cokoliv společného se závoděním na simulátorech. [Villeneuve] to jen využívá jako výmluvu. Bezpečnost se zlepšuje, obzvlášť ve srovnání s dobou, kdy působil v F1, ale není to tak, že bychom naprosto zapomínali na nebezpečí. Uvědomujeme si ho."
A úřadující šampion Lewis Hamilton k domněnce Villeneuva jen dodal: "Já téměř nikdy nesouhlasím s jeho názory, ale kdo s nimi taky souhlasí? Osobně názorům tohoto individua nenaslouchám."