Testování probíhá s modelem o 50% velikosti, výsledky jsou zatím více než uspokojivé. Podle prvních měření se výrazně sníží turbulence za vozem, což přispěje k podstatně lepším podmínkám pro těsnou jízdu vozů za sebou v zatáčkách a pro předjíždění.
"Pozorujeme 5 - 10% narušení úplavem ve srovnání se současnými 50% úrovněmi, i když to záleží na přesné konfiguraci, kterou testujete," pochvaluje si bývalý aerodynamik Ferrari Nicholas Tombazis.
Podle technického šéfa F1 Pata Symondse výsledky "vlastně předčí to, co jsem si na počátku projektu myslel, že bychom mohli dosáhnout. S konfiguracemi, které momentálěn máme, jsou výsledky výjimečné."
Před tímto testem vedení F1 využívalo počítačové simulace (CFD - viz články) pro přípravu prvotního konceptu a modelování jízdy v závěsu. Aerodynamický tunel nyní potvrdil, že výsledky CFD byly správné. "Nedošlo k žádným velkým překvapením," potvrzuje Tombazis.
"Týmy v typickém prostředí využívají 192 jader k řešení 95 milionů buněk. V naší současné konfiguraci využíváme 1152 jader a řešíme až 550 milionů buněk. A příští rok máme potenciál se přesunout na 2300 jader. Máme o více než řád více počítačového výkonu, než mohou používat týmy - a to nám umožňuje využít simulaci dvou vozů," objasňuje Symonds.
Bočnice a zadní křídlo by se již moc měnit neměly, přední křídlo ale bude dále vyvíjeno. S provozem aerodynamického tunelu v Hinwilu pomáhala nezávislá konzultační skupina Sauberu, nikoliv F1 tým Alfa Romeo, aby nemohl získat výhodu. Obecné výsledky však F1 bude s týmy sdílet.