Příští rok F1 zavítá do dvou nových destinací - do vietnamského hlavního města Hanoje a do holandského Zandvoortu. Protože třem okruhům končí smlouvy (Silverstone, Mexiko, Barcelona), otevírají se další možnosti. Podle Liberty ale zatím nepůjdou nad 21 podniků na rok.
"Závodíme na pěti kontinentech. Tím posledním obydleným kontinentem, kde nezávodíme, je Afrika. O velké ceně vedeme velmi produktivní rozhovory v Jižní Africe a do menší míry v Maroku," oznamuje obchodní šéf F1 Sean Bratches.
"Kdysi jsme tam závodili. Bylo mi řečeno, že se od toho historicky upustilo z politických důvodů. My za tím jdeme, je to pro nás opravdu důležité. Jde o trh, na kterém bychom rádi závodili. Jsme globálním sportem," zdůrazňuje.
"V Kyalami v Jižní Africe je historický okruh. Toby Venter, který vlastní obchodní zastoupení Porsche v Jižní Africe, ho odkoupil, zcela opravil - garáže, padok."
"Podobné to je na ostatních trzích na světě. Proaktivně nás oslovila další místa, jako je Marrákéš v Maroku. Také se tam nachází okruh. S jeho stavem jsem seznámen méně, předpokládám, že nejde o okruh prvního stupně, existuje tam nicméně velký zájem," přibližuje sportovní šéf F1.
Kdo by ale takovou velkou cenu financoval? Liberty je obchodní společnost, které jde o zisk, podpořit ji tedy podle něj bude muset tamní vláda: "Kamkoliv na světě jdete, tam jsou pro ty země, státy, města, knížectví či obce naše závody motory ekonomiky. Velký počet našich velkých cen podporuje vláda, proto to funguje. V těchto městech záříme jasným světlem, souvisí s tím velký přímý dopad na ekonomiku."
A kdy bychom se mohli dočkat Velké ceny Jižní Afriky či Velké ceny Maroka? "Je to dynamické. Řekněme tak, že jde o krátkodobý horizont," naznačuje Bratches.