Newey sice působí již delší dobu jako technický ředitel Red Bullu, v uplynulých letech se kvůli příliš omezujícím aerodynamickým předpisům ve Formuli 1 raději věnoval vývoji jachet pro Americký pohár nebo spolupracoval s automobilkou Aston Martin na vývoji hyperauta Valkyrie. Naplno se k F1 vrátil zpět až v průběhu sezóny 2017.
"Newey už nechce normální pracovní den. Pracuje pro nás denně. Fascinoval a zajímal jej projekt Valkyrie. Pro něj stále potřebujete nové úkoly. Pokud Newey ví, že s motorem nemáte šanci, tak to není ten stejný Newey jako teď. Byl se podívat na vývojové centrum Hondy v Sakuře [v prosinci]," popisuje Marko.
A to pomohlo. Podle něj je "motivovaný Newey je velkým bohatství" Red Bullu, který se po šesti letech znovu pokusí získat titul mistrů světa. "Našli jsme způsob, jak vyhovět jeho osobním potřebám. To nám do týmu přináší hodnotu."
O služby jejich konstruktéra projevuje pravidelně zájem konkurence včetně Ferrari či Renaultu, podle odborného poradce Red Bullu se jim nicméně "zatím daří odrážet veškeré pokusy o jeho zlákání. Newey je klíčovým faktorem. Když do hry vstoupila nová aerodynamická pravidla, dostali jsme se zcela mimo. Do Barcelony jsme ale znovu měli konkurenceschopné auto."
"To je Newey. Vidí, co není správně, dokonce už ve fázi návrhu, bez veškerých technických dat. Dokáže vám říct: 'Tohle fungovat nebude.' Nemá počítač - v kanceláři se u něj cítíte jako doma. Má jen velké rýsovací prkno. Jiná osoba to převádí do jazyka počítače, aby tomu mohli rozumět ostatní. Nicméně to, co navrhne, je z 95 % správně," chválí Marko.