Připomeňme si ony tři vybrané: stávající pilot Felipe Massa, o návrat usilující Robert Kubica a náhradník Paul di Resta, který si připomenul atmosféru F1 v Grand Prix Maďarska. Jejich šance jsme probrali před několika dny.
Jak se situace zatím jeví, největší naděje na místo vedle Lance Strolla si dělá právě Paul di Resta. Nahrává tomu i skutečnost, že forma Felipe Massy poněkud stagnuje a Williams se snaží o pokrok ve výkonnosti pilotů. I proto ona snaha získat Fernanda Alonsa, ovšem dvojnásobný mistr světa po změně pohonné jednotky u McLarenu s největší pravděpodobností ve Wokingu zůstane. Williams pak zaměřil svou pozornost na Roberta Kubicu a zjevně v odrazu jeho testovacích úspěchů začal kolem polského pilota splétat síť a hodlal využít i mediálního zájmu ohledně možného návratu po jeho fatální nehodě.
Jenže situace se do určité míry zašmodrchala. Stroll si otestoval tři roky starý Williams týden před Grand Prix Singapuru a poté dva dny po závodě. Kubica se měl do Williamsu posadit den po Strollovi, ale tým nakonec rozhodl přepravit dva vozy do Austinu, aby Lance nabyl dostatečné zkušenosti před americkým závodem. Williams tedy posuzuje realizovatelnost testu se starým vozem v Evropě - pilot by ale musel najít finanční podporu pro takovou akci. Tady se sluší podotknout, že výběr pilotů vedle Strolla je plně v kompetenci vedení Williamsu - zejména je v této souvislosti zmiňován Paddy Lowe - a Stroll ani jeho rodina do něj nijak zasahovat nemůže, Strollův otec Lawrence platí celý testovací program s vozy 2014, pochopitelně pro svého syna - jeho peníze nejsou určeny Williamsu pro zkoušky jiných pilotů.
Di Resta tedy vyčkává a může útočit ze zadních pozic. Určitě získal plusové body za vcelku úspěšný záskok v Maďarsku (je třeba brát v úvahu časový odstup od jeho posledního závodu) a lze předpokládat, že s přibývajícími závody by se měl šanci prosadit na lepší pozice. Naposledy jel s Force Indií v roce 2013 a podával vyrovnané výkony i ve srovnání s tehdejším týmovým kolegou, kterým nebyl nikdo jiný než Nico Hülkenberg (jejich bodový odstup byl pouhé tři body). Poté svůj post náhradníka u Williamsu kombinoval s účastí v DTM. V jeho jedenatřiceti letech představuje dobrou kombinaci zkušeností a motivace a odhodlanost dokázat, že jeho odchod z F1 nebyl správný.