To je rána pod pás. Williamsová reaguje na kritiku svého jezdce

Claire Williamsová se Strolla otevřeně zastává | foto: Williams F1 Team

Lance Stroll se stává mediální trvalkou. Bohužel pro něj ale poněkud jiným způsobem, než by si přál. Po neúspěšném vstupu do letošní sezóny se osmnáctiletý mladík potýká s kritikou, že jeho výsledky nenaznačují zralost pro takovou oblast, jakou F1 je.

Mladík, mající za sebou podporu v osobně otce, multimilonáře Lawrence Strolla, je stále nad věcí a kritiku odráží s tím, že si z ní vlastně nic nehodlá dělat. Jenže výsledky do této doby hovoří proti němu, i když v některých závodech mu nelze vyčítat, že nedorazil do cíle. Ale pokud jeho kolize s Pérezem (Čína) a v Rusku (Hülkenberg) byly spíše závodními incidenty, v Monaku to spíše vypadalo, že Stroll nemá tak docela vůz pod kontrolou.

Jestliže Stroll chyboval v testech, bylo to nepříjemné, ale budiž. Jenže Williams potřebuje sbírat body a to zatím Kanaďan týmu neodvádí. Naštěstí pro něj má na své straně stále týmové zástupce, kteří ho navzdory kritice ze strany médií i některých pilotů brání.

"Myslím, že by si lidé v jeho kritice měli dát pauzu. Některé věci se mi zdají být docela za hranou a nemyslím, že by byly spravedlivé nebo oprávněné. Je to pořád mladý kluk, na to lidé zapomínají. Přechod mezi F3 a F1 je nesmírně těžký a nikdo se neponoří do této oblasti a nezahodí všechno pryč. To je prostě nerealistické.

Upozorňovali jsme na to, že potřebuje nějaký čas, aby se otrkal. Na okruzích, kde závodí, nejezdil, adaptuje se na nich velmi dobře. Jeho odstoupení ze závodů nejsou jeho chybou, takže si myslím, že kritika jeho osoby je krajně nespravedlivá," vystoupila na Strollovu obhajobu Claire Williamsová.

Räikkönen (vlevo) a Alonso (druhý zprava) slouží jako srovnání se Strollovými výsledky | foto: BMW Motorsport

"Pokud se podíváte na některé z pilotů Formule 1, kteří dnes vyhrávají závody, tak jejich statistiky z prvních šesti závodů jsou vcelku podobné. Lidé si musí předtím, než začnou kritizovat, podívat na souvislosti. Lance bohužel čtyřikrát odpadl. Bylo by hezké, kdyby si to kritici uvědomili a zařadili zpátečku. Vím, že se Lance bude těšit na domácí prostředí, ale musí zároveň čelit velkému tlaku, navíc okruh je hodně těžký. Určitě si zaslouží, aby to dobře dopadlo," dodává vedoucí Williamsu.

Zmíněnou statistiku nabídl server motorsport.com, ale srovnání je ještě tak relevantní u Maxe Verstappena či Fernanda Alonsa. Ostatní piloti startovního pole vstoupili do F1 přeci jenom v pozdějším věku.

Navíc Alonso, při vší úctě k Minardi, začínal svou kariéru na jednom z nejpomalejších vozů - rozhodně nepoměřitelných s Williamsem, Verstappen sice z šesti úvodních závodů čtyřikrát odpadl, ale také dojel jednou sedmý. Z tohoto pohledu by bylo zajímavější porovnání třeba s Ricardem Rodríguezem nebo Chrisem Amonem, jenže v té době (začátek 60. let minulého století) oba piloti startovali spíše sporadicky.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 3 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy