U Renaultu to vypadá na ultimátum týkající se sezóny 2017

Cyril Abiteboul už odmítá hledat nějaká zdůvodnění slabých výkonů | foto: Williams F1 Team

Před začátkem závodního roku se většinou spřádají plány a smělé cíle. U Renaultu jsou určitě rozladěni z uplynulé sezóny, i když vedení avizovalo, že žádný zázračný skok kupředu nečeká. Teď už se ale dostává na důraznější varování.

Už neexistují žádné výmluvy: Renault musí standardně bojovat v sezóně 2017 ve středu startovního pole Formule 1. Nelze připomínat, že pozdní převzetí týmu Lotus se odrazilo ve výsledcích v loňském roce, kdy Renault víceméně bojoval na nebodovaných příčkách a v Poháru konstruktérů obsadil deváté místo před Sauberem a Manorem. 

Jak uvedl výkonný ředitel týmu Cyril Abiteboul, rozjela se podstatná reorganizace programu týmu v Enstone, jejíž součástí je rovněž výrazné navýšení personálu, který by se měl oproti předchozímu stavu rozrůst až o dvacet procent.

Chceme jít cestou Red Bullu

"Nyní dochází k resetu předpisů, podle mého názoru to pro nás bude jen lepší, když budeme na stejné úrovni s ostatními od začátku sezóny. Takže v úvahu nepřipadá žádná výmluva. Nicméně než budeme bojovat proti top týmům na stejné úrovni, ještě to nějakou dobu potrvá. Teď musíme investovat do infrastruktury, protože zcela upřímně, špičkové týmy se nám stále vzdalují. Jejich vývoj je rychlejší než náš, proto je třeba se pojistit i po této stránce," pokračuje Abiteboul.

Bob Bell si prozatím pochvaluje spolupráci s továrnou ve Viry-Châtillon | foto: Renault Sport F1

V roce 2015 byl motor Renault na třetím místě za Ferrari a Mercedesem, od té doby se zřetelně posunul vpřed. Podle Boba Bella, technického ředitele Renaultu je to výsledek nového přístupu od osazenstva továrny ve Viry-Châtillon.

"Jsou mnohem disciplinovanější a důslednější ohledně prováděných změn, které jsou pak schopni aplikovat na závodní trati. Někdy dochází při vývoji motorů k situaci, kdy na dynamometru vypadá motor velice rychlý, ale když ho nainstalujete do vozu, tak zjistíte, že kvůli podvozku dochází k určitým ztrátám. Jen jeden příklad, uděláte třeba výkonnější motor, který se ale více zahřívá, takže budete muset rovněž vytvořit větší chladiče. A výsledek je, že z toho je menší užitek. My ohledně motoru víme zcela přesně, co dostáváme k dispozici," komentuje situaci Bell.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 6 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy