Tak jednoduchá sada pravidel, s jakou si F1 vystačila v 70. či v 80. letech, podle něj v současné moderní době není možná: "Žel si myslím, že se sport stal komplexnějším." Kvůli vynalézavosti týmů a možnostem je třeba ošetřit každou skulinu.
"Všechna pravidla týkající se jízdy by se dala shrnout slovy: piloti musí jezdit bezpečně. Jenže když máte takové jednoduché pravidlo, pak se neustále ptáte, co to znamená? Můžeme udělat to či ono?" ptá se Whiting.
"Osobně tedy nevidím žádnou možnost, jak pravidla zjednodušit, protože máme co do činění s komplexním sportem. Opravdu je takový, takto se rozvinul za posledních zhruba 20 let," vysvětluje ředitel závodů FIA.
Často kritizovaným tématem jsou nekonzistentní rozhodnutí komisařů. To by se dle Whitinga zlepšilo se jmenováním stálého komisaře místo neustálého výběru různých odborníků. Proto tlačí na šéfy týmů, aby "podepsali společný dopis adresovaný prezidentovi FIA Jeanovi Todtovi."
Pokud jde o poslední závod v Brazílii, tak pochopitelně brání své rozhodnutí dvakrát jej přerušit: "Déšť neustále měnil svou intenzitu Piloti na čele samozřejmě závodit chtěli, protože měli tu nejlepší viditelnost. Ale většina jezdců říkala, že podmínky jsou zkrátka špatné."
A kdo z jezdců podle Whitinga poskytoval komisařům tu nejlepší a nejméně zaujatou zpětnou vazbu? Daniel Ricciardo z Red Bullu a Daniil Kvjat z Toro Rosso. "Poskytovali nám ty nejcennější a nejneutrálnější rady," dodává.