Mercedes: Nechceme Hamiltona umlčet, ať mluví

Lewis Hamilton má podle Mercedesu právo říkat, co cítí... | foto: Daimler AG

První reakce Lewise Hamiltona po malajské Grand Prix vyvolaly poměrně značnou nevoli v řadách Mercedesu a Niki Lauda ho dokonce veřejně pokáral, že říkat takové věci sdělovacím prostředkům si prostě nemůže dovolit. Tehdy obrátil Hamilton, teď reviduje Mercedes.

Rozladěný pilot krátce po svém odstoupení ze závodu kvůli poruše motoru sice zamával z boxu své stáje fanouškům, ale vzápětí prohlásil ve značně emotivním vyjádření, že pokud dojde k nějakým problémům, má je jenom on a "že si někdo nepřeje, aby vyhrál". Tento výrok a další komentáře byly později změkčovány a uváděny na pravou míru, nyní Mercedes prohlásil, že rozhodně nemá v úmyslu nijak bránit Hamiltonovi v jeho názorech po závodech, i přesto, že po Malajsii tím rozvířil kontroverzní hladinu. Wolff prohlásil, že nejpohodlnější bude nechat Lewise říkat, co si myslí - i když si myslí, že jeho náznaky o spiknutí jsou poněkud přehnané.

"Každá poznámka, každá odpověď po tak frustrující situaci je povolena. Jste v čele závodu, máte možnost se dostat zpět do vedení celkové klasifikace, váš motor exploduje a bezprostředně poté vám strčí mikrofon před obličej... Může říkat, co chce. Je to věc emocí a je to pochopitelné, každý z nás se s takovým zklamáním vyrovnává různými způsoby. Navíc pořád pro ten incident nemáme přesné vysvětlení. Sešli jsme se po závodě a položili si otázku »Jak to je možné?« Je to zvláštní situace a racionální vysvětlení chybí. Myslím, že záhy poznal, že je vše v pořádku. Jednal v zápalu boje - žádný problém," vyjadřuje se Toto Wolff.

Pochopitelně i Hamilton s přibývajícím časem nasadil smířlivější tón, takže Wolff mohl později sdělit, že po soukromých rozhovorech s Lewisem dospěl pilot k přesvědčení, že se ho tým nesnaží nijak poškodit. 

Wolff jako by dával najevo: Lewisi, mluv si, ale všeho s mírou | foto: Daimler AG

"Z podobných nezdarů tým v minulosti vyšel mnohem silnější - jako například loni v Singapuru. Stalo se tak proto, že jsme drželi pohromadě. Když se Lewis vrátil do garáže, zastavil se u Bradleye Lorda, Niki Laudy, u mně a obešel všechny mechaniky, aby jim řekl, jak se cítí. Pak jsme si popovídali v malé skupince. Všichni jsme z té situace byli opravdu nešťastní, mechanici, inženýři, pak jsme se pokoušeli nějak probudit náladu. Něco jsme si řekli, aby se tým postavil na nohy a ukázal v Japonsku opět vynikající výkon," pokračuje Wolff.

"I když je pilot hodně zklamaný a cloumají jím emoce, pilot by se měl snažit posílit tým, který se snažil jen o to nejlepší. V takové chvíli by měl přijít za mechaniky, inženýry a najít slova, která by je vyburcovala pro další závod a povzbudila je... To nakonec udělal a bylo to opravdu záslužné," dodává Wolff.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 1 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy