Watson se v otázce otevřeného dopisu GPDA staví na stranu Villeneuva

John Watson stíhá Alana Jonese při Grand Prix Rakouska 1979 | foto: Williams F1 Team

Otevřený dopis GPDA, s nímž de facto vyjádřili souhlas všichni aktivní piloti, se netěší pochopení ze strany někdejších pilotů. Odsoudili ho Jacques Villeneuve a Stefan Johansson, nyní se přidává další expilot F1.

Rodák se severoirského Belfastu, John Marshall Watson, se řadil k těm pilotům, kteří byli označování za "příliš zdvořilé", než aby dosáhli nějakého výrazného úspěchu. Pokud pomineme epizodní starty v letech 1973 a 1985, pak strávil v F1 devět sezón, během kterých pětkrát projel cílem jako první. Na jednu stranu měl smůlu, že týmy, do kterých přestoupil, neprožívaly dobré období, v případě závěru kariéry u McLarenu pak padl za oběť politice "dravého mládí", když ho vystřídal Alain Prost. Nejlepší sezónu prožil tento kdysi vousatý pilot (oholil se poté, co v Rakousku 1976 vyhrál na americkém voze Penske svou první Grand Prix) v roce 1982, kdy v sezóně prošpikované tragédiemi, dohady, stávkou pilotů i diskvalifikacemi skončil na děleném druhém místě s Didierem Pironim.

Britský pilot, který přesně za tři týdny oslaví 70. narozeniny, se postavil v otázce hodnocení otevřeného dopisu GPDA na stranu Jacquese Villeneuva, který nedávno tento počit poměrně dost ostře odsoudil (čtěte zde). V rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky se vyjádřil následovně: "Villeneuve byl velmi zdvořilý. To, co řekl, je v zásadě v pořádku. Chce po pilotech, aby dělali to, v čem jsou dobří a ostatní záležitosti kolem Formule 1 přenechali lidem, kteří se v tom vyznají."

Watson se ale domnívá, že piloti by měli vyvinout větší úsilí, aby získali větší vliv, například zapojením do Světové rady FIA. "Ale řešit to tak, že napíší dopis, vyvěsí ho na Twitteru a také pošlou Berniemu... to je spíš vtip," dodal Watson.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 7 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy