Pětasedmdesátiletý Američan, který však do čtrnácti let žil s rodiči v Itálii, reagoval především na zprávy o odprodeji podílu CVC Group a zájem ze strany americké společnosti RSE Venture. Je přesvědčen, že USA může formuli 1 pomoci.
"V Americe nám jde hlavně o to, aby se věci daly do pohybu," reagoval americký veterán na zprávu, že o podíl CVC Group projevil zájem Stephen Ross. Andretti jeho zájem vítá a v transakci, která se odhaduje na 8 miliard dolarů, vidí přínos i ze strany Qataru: "Nevidím nic špatného na tom, když solidní investice přinese sportovnímu odvětví stabilitu."
Vítěz 12 Grand Prix a držitel 18 pole-position, kterých dosáhl v F1 během patnáctileté kariéry (byť s menšími přestávkami) rovněž zastává názor, že by tento obchod mohl vyřešit nemálo problémů, s nimiž se formule 1 potýká, ať jde o částečně matoucí technická pravidla nebo klesající zájem diváků. Chápe také odmítavý přístup týmů, protože podle něj hodnotí situaci na základě kusých zpráv, ale bez jakéhokoli oficiálního stanoviska. "Všechno to je velmi spekulativní," doložil tento názor nejmenovaný šéf týmu F1. "Kdo vlastně tedy F1 povede?"
Jak už F1News informovaly, například bývalý prezident FIA Max Mosley je přesvědčen, že i nadále by měl mít svou nezastupitelnou roli Bernie Ecclestone. "Není nikdo jiný, kdo by tu práci zvládl stejně dobře," řekl Max pro britské radio BBC (více zde).