Cíle Renaultu: Stáhnout náskok Mercedesu na 30 koní a nejméně pět vítězství

Renault | foto: Renault Sport F1

Dodavatel motorů Renault doufá, že se mu podařilo stáhnout ztrátu na Mercedes, a v sezóně 2015 by chtěl minimálně pětkrát vyhrát. Při vývoji nové pohonné jednotky už využil kolem 21 z 32 žetonů.

Loni se po zavedení nových hybridních pohonných jednotek trápil se spolehlivostí, přesto se dočkal tří překvapivých vítězství (v Kanadě, v Maďarsku a v Belgii), která vybojoval Daniel Ricciardo s Red Bullem.

Letos bude dodávat své motory pouze Red Bullu a jeho dceřiné stáji Toro Rosso. Caterham totiž zkrachoval a moc šancí na záchranu nemá a Lotus přešel k Mercedesu. To může být výhodou v tom, že se bude soustředit v podstatě pouze na jednoho zákazníka (Toro Rosso se požadavkům Red Bullu musí přizpůsobit).

Šéf Renault Sport F1, Cyril Abiteboul, v rozhovoru pro francouzskou televizi uvádí, že by Mercedes chtěli minimálně pětkrát porazit: "Předpokládáme, že naše ztráta na Mercedes se na konci roku pohybovala kolem 60 koní. Doufáme, že tuto ztrátu stáhneme v Melbourne na polovinu."

"Na rozdíl od Mercedesu zahájíme sezónu s motorem verze 2015. Zatím jsme využili zhruba dvě třetiny z povolených [32] žetonů pro letošní změnu motorů. Mým cílem je tento rok získat minimálně pět vítězství," pokračuje Abiteboul.

Během zimy se jim nepodařilo také přetáhnout žádného inženýra od Mercedesu, získali pouze posily od Porsche a Ferrari. "Získali jsme jednoho motorového inženýra z Porsche a jednoho z Ferrari, ale od Mercedesu nikoho. Asi bychom měli být ve svém přístupu agresivnější, aby se nám od nich podařilo někoho získat." Nedojde ani k rozložení turbíny a kompresoru po vzoru Mercedesu, podle Renaultu to není klíčové.


Renault loni ve výkonu zaostával nejvíce, do prvního závodu by chtěl na Mercedes
ztrácet jen 30 koní (foto: Renault Sport F1)

Co říká na snahy Ecclestonea opět změnit formát motorů a navýšit jejich výkon? "Renault se nebude stavět proti myšlence Bernieho Ecclestonea, aby motory byly silnější a hlasitější, pokud náklady zůstanou pod kontrolou. Myšlenka je to atraktivní, ale vypadá to, že pro rok 2016 už je pozdě. Ideálním načasováním by ale mohl být rok 2017," dodává Abiteboul.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 15 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy