FIA požaduje pravidly ochranný kryt pro turbo u nových motorů. Když se totiž roztočí rotor, nesmí se stát, že by vyskočil ven. Při maximálních otáčkách totiž dochází k neskutečným rotacím (až 125 000 otáček/min), a při selhání by mohlo dojít k jejich vylétnutí z auta až na divácké tribuny. Mercedes i Renault proto vyrobily pro turbo kryt, který váží tři kilogramy. Překrytí Ferrari však váží podstatně méně.
Renault a Mercedes však pochybují o dostatečné pevnosti řešení Ferrari. Zdá se však, že Ferrari se rozhodlo zvolit jinou techniku. Rotor je totiž konstruovaný pro ještě vyšší otáčky, než na které může na závodní dráze dojít.
Navíc má Ferrari v tomto místě senzory, které signalizují jakékoliv extrémní hodnoty. Při abnormálních otáčkách se spustí alarm. V případě překročení maximálních otáček by mělo dojít k automatickému vypnutí motoru, což výrazně sníží otáčky. Proto postačuje normální kryt. I tak se ale zdá strategie Ferrari riskantní. Pokud by totiž došlo k selhání varovného systému, mohlo by opravdu dojít k fatální destrukci. Sportovní komisaři tedy mohou vůz označit za nebezpečný. Vozy vybavené motory Ferrari by tak nemohly na trať.
Dočkáme se protestu proti řešení Ferrari?
Zdá se, že FIA je srozuměná s řešením Ferrari a nic nenamítá. Podle jejich názoru je bezpečné. To se však nelíbí Mercedesu a Renaultu. Jenže co s tím? Konkurenti Ferrari mohou v Melbourne protestovat. Ferrari by se pak mohlo odvolat a muselo by se čekat na znalecký posudek. A to může trvat velmi dlouho - snad až půl roku. Díky tomu by byly výsledky první poloviny sezony jen provizorní.
Mercedes a Renault tedy zvažují i druhou cestu. Tou je samozřejmě kopírování. Problémem ale je, že homologace je už 28. února, a tak dvěma zbývajícím výrobcům nezbývá moc času. V paddocku se ale mluví také o tom, že Ferrari svůj kryt zesílí, aby tak umlčelo kritiky.