Některým pilotům se sice během úvodního testu v Jerezu zdály současné vozy poněkud pomalé, podle Allisona se však není čeho obávat. Mnohé týmy musely přiškrtit výkon svých pohonných jednotek, navíc se v tunelech daří nalézat stále vyšší přítlak.
"Jen se podívejte na velikost zadních křídel - jsou víceméně kanadským typem zadního křídla. To zruba odkazuje na velikost přítlaku současných vozů. A to už nemáme výfukovou podlahu. Ale nová pravidla skýtají nové příležitosti, míra nalézání přítlaku se docela hodně vzrůstá. Nikdy nevíte, kdy to ochabne, ale zatím nepozorujeme žádné příznaky, že by k tomu mělo dojít," prohlásil před dvěma týdny Allison (více zde).
Většina týmů v Jerezu jezdila pouze s provizorními balíky a již pro první test v Bahrajnu avizovala velká zlepšení a nárůst přítaku a přilnavosti. O rychlost si nedělá starosti ani Jenson Button z McLarenu - týmu, který ve Španělsku předvedl nejrychlejší kolo: "Až dorazíme k prvnímu závodu, všichni budou mnohem rychlejší. A na konci roku nebudeme tolik zaostávat, pár sekund."
Red Bull oproti Jerezu do Melbourne určitě podstatně zrychlí (foto: Red Bull Racing)
Podle hlavního testovacího inženýra Williamsu Roda Nelsona se týmy v Bahrajnu už budou více zaměřovat na výkonnost, tu skutečnou ale odhalíme až v Austrálii: "Mám na seznamu kolem 300 věcí, které máme udělat, a myslím, že jsme jich zatím zvládli zhruba 50. Před námi je spousta práce."
"Musíme odjet závodní vzdálenost, což není o kvalifikační rychlosti. Máme různé testy, na které se podíváme, abychom například dokázali porovnat degradaci pneumatik s výkonností v prvním kole. Pro Melbourne budeme mít spoustu nových aerodynamických dílů, které by měly dorazit ke druhému testu do Bahrajnu," cituje Nelsona Autosport.
Společně s vývojem aerodynamiky budou výkon navyšovat i výrobci motorů. Mercedes se například pochlubil tím, že už nyní dokáže ze své pohonné jednotky dostat kolem 850 koní (více zde).
Vývoj nejrychlejších časů při testech v Jerezu za posledních 15 let