Absolutně nejrychlejší zastávky předvádělo v boxech opět Ferrari, které v boxech používá speciální zvedáky s rychlým spouštěním vozu, matice na kolech a semaforový systém. Ty nasadili i ostatní soupeři, měli by si však začít lépe všímat, co stáj z Maranella dělá jinak. Fernanda Alonsa i Felipeho Massu tým odbavil vždy do 3,4 vteřin, Španěla ve 38. kole dokonce za 3,1 sec. Klobouk dolů před mechaniky rudé stáje.
Nejblíže byl Scuderii v Číně Red Bull, který Marka Webbera odbavoval průměrně o 0,29 sec pomaleji. S průměrem zastávek pod čtyři vteřiny se vešel ještě McLaren v případě Lewise Hamiltona (3,7 sec) a Force India při práci na voze Paula Di Resty (3,85).
Naopak za rámeček si závod v Šanghaji nedají u Mercedesu, když Michaela Schumachera pustili na dráhu, aniž stačil mechanik se záložní pistoli dotáhnout pravé přední kolo, ani u McLarenu, kteří dlouhou práci u levého zadního kola připravili Jensona Buttona o možnost dotáhnout se na vítězného Nica Rosberga.
Velké zmatky předváděl rovněž Caterham v případě Kovalainena, který v boxech pobýval snad déle než doma ve Finsku. Objevil se tam nejvícekrát ze všech, při poslední zastávce při více než minutovém čekání ve voze málem vyseděl díru.
Drtivá většina - 15 z 23 klasifikovaných pilotů - včera jela na dvě zastávky, sedm jezdců na tři a Kovalainen se v boxech jako jediný objevil čtyřikrát. Loni vítězná strategie Hamiltona obsahovala tři, letos si Rosberg vystačil se dvěma. Němec dokázal udržovat pneumatiky v optimální provozní teplotě a na čerstvém vzduchu si snadno pohlídal jejich degradaci.
Z přehledu stintů je patrné, proč Vettel nebyl schopen uhájit v závěru svou pozici před McLareny a svým týmovým kolegou Webberem - jel pouze na dvě zastávky a měl z celé čtveřice nejstarší pneumatiky. Mistr světa však odjel skvělý závod, když se dokázal po zpackaném startu propracovat až za Rosberga.
Nejdelší stint na středně-tvrdé směsi předvedl Kimi Räikkönen - vydržel na nich polovinu závodu (28 kol), žel tento tah se prokázal jako krátkozraký - sice se dostal na druhou příčku za Rosberga, ke konci se však propadl mimo bodovaná místa. Špatná volba Lotusu s přihlédnutím k tomu, že mu pro tento stint ani nenasadili nové, nýbrž již použité pneumatiky.
Na měkkých pneumatikách vydržel nejdéle Felipe Massa - 18 kol (32,1 % závodu). Brazilec společně s oběma piloty Toro Rosso a Brunem Sennou patřil k jediným čtyřem jezdcům, kteří startovali na tvrdší ze dvou nabízených směsí.
Legenda: