Webber zajel nejrychlejší kolo v samotném závěru závodu

Red Bull | foto: Red Bull Racing

SUZUKA - NEJRYCHLEJŠÍ KOLA; Druhý muž dnešního závodu - Mark Webber - zajel nejrychlejší kolo Velké ceny Japonska v posledním kole.

Australanovo nejrychlejší kolo mělo hodnotu 1:33,474 min. Před jeho týmového kolegu Sebastiana Vettela se dokázal posunout Jenson Button, který byl v boxech později a v závěru mu čerstvější pneumatiky umožnily vyšší tempo.

Velmi rychlí ze středu pole dnes byli Jaime Alguersuari na Toro Rosso s japonským hrdinou Kamujem Kobajašim na Sauberu. Švýcarský tým přivezl tentokrát na okruh nejvíce novinek: nové přední křídlo, nový difuzor, nové bočnicové panely, nové brzdové kanálky a další drobné aerodynamické úpravy, které dnes umožnily Kamujovi svést několik krásný soubojů.

Z nováčků si nejlépe vedl Lotus. Zejména Heikki Kovalainen byl výrazně rychlejší. Ostatním pilotům z nových týmů na něj ztráceli minimálně 2 vteřiny. Bruno Senna byl sice v cíli dříve, Jamamoto však dokázal zajet o půl sekundy rychlejší kolo.