Grosjean: Risk s Haasem, nejlepší okamžiky sezóny a stížnosti v rádiu

Romain Grosjean a Gene Haas v Austinu | foto: Haas F1 Team

Francouzský pilot se pro tištěnou verzi magazínu Autosport rozpovídal o svém přestupu k americkému Haasu a celkově o letošní sezóně, která pro něj s 29 body dopadla nad veškerá očekávání.

Riskantní přestup k Haasu
Vždycky si dobře věci rozmýšlím, než je udělám. Když jsem se poprvé sešel s Guntherem Steinarem (šéf stáje) a Genem Haasem (majitel) a oni mi o svém projektu něco řekli, věděl jsem, že to bude zajímavé. Věděl jsem, že Renault bude mít problémy a když vám je 30 let, tak je nejvyšší čas něco změnit. Byl to risk? Ano i ne. Vždycky je riskatní připojit se k novému týmu, ale věděl jsem, že odměna bude veškerý ten risk převyšovat.

Úspěchy Haasu 2016
Čekali jsme, že nás budou čekat tvrdé víkendy. Rozhodně jsme ale ani nedoufali v 5. a 6. místo v prvních dvou závodech. Bylo to jak v pohádce. Od závodu v Číně jsme pak poznali tu pravou realitu, když týmy začali implementovat nové balíčky. Nakonec jsme skončili na osmém místě a v příštím roce chceme jít ještě výše. Museli jsme rychle naskočili do 2017 módu, a nestíhali jsme tak řešit současná auta. Být před Renaultem, Manorem, Sauberem a ne zas tak daleko za Toro Rossem není vůbec špatné.

Vrcholy
Určitě závod v Austrálii (6. místo), Bahrajnu (5. místo) a kvalifikace v Suzuce, kde je velmi náročná trať. Byl jsem tam osmý, ale kdybych neměl potíž s DRS, tak mohlo být i sedmé místo.

Romain Grosjean a Esteban Gutiérrez v závodě v Abú Zabí | foto: Haas F1 Team

Pády
Po letní přestávce to pro mě byla naprostá pohroma. Ve Spa nám nefungovala pohonná jednotka. Na začátku jsem byl dokonce šestý, ale pak mi auto zpomalilo a jezdil jsem o 28 km/h pomaleji než Gutierréz. V Monze se mi porouchala převodovka a musel jsem startovat ze 17. příčky. V Singapuru zase byly potíže s předním odpružením. V Malajsii brzdy, tam bych jinak skončil na bodech. V Japonsku mi na startu nefungovala spojka a v Mexiku jsem neměl vůbec přítlak.

Stížnosti v rádiu
Můžete se zeptat kohokoliv, jestli by s tím měl problém. Každý by vám řekl, že ne. V závodě jsem občas rozvášněný, ale zprávy v rádiu nejsou určené pro veřejnost. Slouží mému týmu a pomáhají zlepšovat danou situaci. Jsem jako kapitán fotbalového mužstva. Udávám směr. Když jedete rychlostí 300 km/h, tak vám občas něco ujede, ale to je v pořádku. Nic bych na lidech, s kterými pracuju, neměnil. Dávám do toho prostě vše.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 1 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy