Rozbor po Kanadě nemohl být moc příjemný.
Nick Chester: Je fér říci, že jsme s naši výkonností v Kanadě spokojeni nebyli. Měli jsme během víkendu několik potíží s Pastorovým vozem, mohli jsme za ně my a Renault Sport F1, zatímco Romain se trápil se závodní rychlostí a zaznamenal problém se svým zadním křídlem.
říci, že tyto potíže zevrubně prošetřujeme, je nedostatečné. Pastorovy problémy v závodě se týkaly čidla pohonné jednotky. Jde pouze o drobný díl ve voze, ale problém měl velkou odezvu. Měl namířeno k dojezdu do cíle na slušně bodované pozici.
U Romainova vozu jsme potíž s křídlem identifikovali a přijali preventivní opatření, aby k ní už nedošlo. Každé odstoupení bolí všechny lidi v Enstone a naše partnery. Budeme na to dále tlačit, dokud se nevrátíme na příkladné úrovni spolehlivosti, z níž jsme se těšili v minulých sezónách.
Jak bys ohodnotil okruh ve Spielbergu?
NCh: Jeho konfigurace vyžaduje na voze balík pro střední přítlak. Co se týče požadavků, podobá se Bahrajnu: několik slušných rovinek, pak vnitřní část se středně-rychlými zatáčkami. Jde tedy o nižší přítlak, než na některých jiných tratích kalendáře.
Analýza povrchu provedená Pirelli poukazuje na relativně málo drsný, jemný asfalt - proto znovu uvidíme měkkou a super-měkkou kombinaci.
Pastor Maldonado ani Romain Grosjean kvůli technickým problémům v Kanadě do cíle nedojeli, v Rakousku si Lotus bude snažit spravit chuť (foto: Lotus F1 Team)
Jak náročnou výzvou je porozumět novému okruhu?
NCh: Může to být celkem těžké, i když pokud jde o Rakouska, dříve jsme ho už navštěvovali. Závodilo se tam v letech 1997 - 2003, takže mám jisté poznání, z něhož můžeme těžit. Máme zejména informace týkající se jízdních stop, což zpřesňuje naše simulace.
Naproti tomu u zcela nového okruhu to je složitější, protože jízdní stopy musíme vytvářet, abychom mohli provozovat simulace, a bez skutečné jízdní linie simulované zatáčky nebudou 100%. Z Rakouska už máme skutečná data, základní simulace tedy můžeme provádět celkem snadno.
Ani jeden z vašich jezdců na této dráze v F1 nejezdil, jak to mění váš přístup?
NCh: Směřujete to k delším jízdám a velká část prvního tréninku bude o tom, abyste umožnili Pastorovi a Romainovi se okruh učit. Protože jsme tam nebyli přes 10 let, věci jako vývoj povrchu dráhy mohou být výzvou, protože v průběhu víkendu budeme poznávat, jak se čistí. To má dopad na nastavení.
Jaké jsou poslední vývojové novinky pro Rakousko?
NCh: Máme několik aerodynamických vylepšení a odvedli jsme další práci na brzdění. V brzdných zónách se dá stále nalézt dost času - klíčem k odemčení tohoto potenciálu je umožnit, aby nejnovější brake-by-wire systém poskytoval pilotům lepší zpětnou vazbu.
Na voze E22 se objeví několik vylepšení, Lotus ale již pracuje na jeho nástupci E23, který má představovat významný pokrok ve výkonnosti i spolehlivosti (foto: Lotus F1 Team)
Na co se zaměřujete při vývoji letošního vozu a toho pro rok 2015?
NCh: V roce 2015 nedojde k žádným významným změnám v pravidlech, cokoliv tedy uděláme s letošním vozem, bude přínosné také pro příští auto. Letos se toho hodně učíme, byť jde někdy o tvrdé lekce.
Věříme, že toho z E22 ještě hodně dostaneme a budeme ji dále rozvíjet. S návrhem E23 jsme už hodně pokročili, mělo by jít o významný pokrok ve výkonnosti i v oblasti spolehlivosti, se kterou jsme se my a Renault Sport F1 na začátku této generace pravidel trápili.