Ron Dennis se kdysi označoval jako Hamiltonův "náhradní otec". Generální ředitel a šéf McLaren Group to pochopitelně myslí ve vztahu k Lewisově kariéře. "Kdyby byl Hamilton u McLarenu, tak by se takhle nikdy nemohl chovat, protože bychom mu to jednoduše nedovolili... teď shodil okovy, které už nechtěl nosit."
Řeč se v poslední době točí kolem incidentu v Monacu, kde týden před Grand Prix Brazílie Lewis se svým vozem Pagani Zonda pocuchal tři zaparkovaná auta. Mercedes se nejdřív snažil kamuflovat a deklaroval Hamiltonovy "drobné zdravotní potíže", nakonec ale staronový mistr světa uvedl věci na pravou míru. Přiznal, že nehoda byla důsledkem jeho půldruhatýdenní pařby.
"Tenhle rok jsem si opravdu užíval života... však víte. Procházel jsem tímto rokem, jako kdyby měl být můj poslední. Bylo to neuvěřitelné. Pracovat tvrdě a stejně tak tvrdě si hrát," žertoval při rozhovorech Hamilton. Ovšem na otázku bulvárních plátků týkající se intimního života se jen smál a obracel oči v sloup.
Dennisovi se chování Lewise nelíbí
Osmašedesátiletý Ron Dennis vystoupil na výroční konferenci Marketing Society v Londýně a při té příležitosti se mohl k Hamiltonovu chování vyjádřit. A zdálo se, že jím není vůbec nadšen. Proč právě on by měl Hamiltona posuzovat? Věnoval se mu od jeho třinácti let a dovedl ho pod svými ochrannými křídly až do F1. Dokonce mu bylo vyčítáno, že jeho posedlost pro Lewise vystrnadila z týmu Fernanda Alonsa (2007). Ovšem spřežení Dennis-Hamilton zafungovalo už v Britově druhé sezóně a bylo korunováno - i když šťastným - mistrovským titulem.
Dennis uvedl, že často musel Hamiltona "tahat z kolejí", protože vlastně přeskočil určitou část svého dětství ve prospěch závodní kariéry. V tom Dennis vidí negativní dopad na jeho osobnost. Nehodlá jej však pouze odsuzovat. "To rozhodně ne. Jen na něj pohlížím se smíšenými pocity. Práce s ním byla zajímavou zkušeností pro oba, nešlo vždycky o vřelý a harmonický vztah, někdy jsem nesouhlasil s tím, co dělá nebo říká. Ovšem skvělí sportovci jako on musejí přinášet nějaké oběti. A ty v jeho případě leží v absenci formativní části jeho dětství; tento nedostatek se později projevil ve společenském chování nebo v nedostatku tendencí které vy uznáváte."
Naskýtá se tak otázka, zda by Hamilton vyhrával závody a šampionáty, kdyby u McLarenu zůstal. Woking opustil v roce 2012 a jeho rozhodutí bylo široce komentováno a označováno za nejhorší krok v jeho kariéře. Sýčkové však museli brzy zavřít ústa, protože za pět let u McLarenu vyhrál Lewis 21 Grand Prix a stal se jednou šampionem, v barvách německé značky za tři roky triumfoval dvaadvacetkrát a tituly už má dva.
Dost možná Dennisovi vadí, že Hamilton dokáže výrazněji žít i mimo závodní dráhu. V tomto směru rozhodně nelze Brita srovnávat s takovým Sennou, dalším Dennisovým osudovým pilotem. "Ayrton byl pro závody zapálený, neustále prahl po informacích, neustále žádal poznatky o voze i soupeřích. Rozhodně Formuli 1 obětoval velkou část svého života. Jediné, co mu bylo možné vytknout, byla jeho častá náladovost, ale svou extrémní prací v týmu na to dal rychle zapomenout," prohlásil o fenomenálním Sennovi krátce po jeho tragické smrti Dennis.