Mercedesu se totiž nelíbí směr, jakým se má v budoucnu F1 ubírat, zejména pokud jde o nová pravidla o motory a o obavy některých týmů o dělení příjmů z komerčních práv. A zatímco se Lauda o Liberty vyjadřoval skepticky, tak Horner americké vedení F1 hájí.
"Myslím, že komentáře Nikiho byly... trochu nepodložené, nefér. Formule 1 v tomto případě nabrala určité specialisty v Rossu Brawnovi a v týmu, který dal dohromady. A ti provádějí řádnou analýzu. Příliš často se při rozhodování střílelo od boku," říká pro motorsport.com šéf Red Bullu..
"Možná to není tak rychlé, jak by se to Nikimu líbilo, ale podle mě je jejich přístup správný. Myslím si, že to není fér jim to ztěžovat, když tady jsou jen 9 měsíců a ještě nepředstavily svůj úplný plán. Je nevyhnutelné, že jim to chvíli potrvá, než pochopí ten byznys, než udělají analýzu, a pak představí, jak bude vypadat budoucnost F1," pokračuje Horner.
Některé šéfy týmů vyděsila zpráva o poklesu příjmů F1 v posledním čtvrtletí na 6 miliard Kč (273 mil. dolarů), což je o 13 % méně než loni (316 mil. dolarů). Pokles je výsledkem investic Liberty do zlepšení F1, proto je podle šéfa Red Bullu zapotřebí zachovat trpělivost.
"Myslím, že jde o dopad toho, zda se Liberty do toho trefí či nikoliv. Jde o podmínky. Očividně budují infrastrukturu, investují do byznysu, jen jde o odlišný model od té malé struktury s Berniem a několika pomocníky. Teď dali dohromady marketingový tým, řádnou obchodní strukturu v pozadí, s čímž samozřejmě souvisejí náklady," vysvětluje Horner.
"Ale když nespekulujete a investujete do byznysu, tak nic nehromadíte. A svět se rychle pohybuje kupředu a pro F1 je důležité takovou strukturu vybudovat. Red Bull tedy nemá žádné problémy s tím, co dělají, s jejich přístupem. A se zájmem sledujeme, jaké plány budou mít pro rok 2021 a dál," dodává Horner.