Byl to manžel naší nejúspěšnější automobilové závodnice Elišky Junkové-Khásové Vincenc "Čeněk" Junek, který tu zahynul jako první. Symbolické křížky u trati mají i Peter Collins, Onofre Marimon, Gerhard Mitter , Carel Godin de Beaufort či John Taylor. Po nehodě Niki Laudy se tvář Nürburgringu změnila, i když původní okruh rovněž existuje a stále na něm přicházejí o život motorističtí nadšenci, kteří ho chtějí pokořit a nedocení jeho náročnost.
Nový Nürburgring se do kalendáře v sousedství Hockenheimringu prosazoval jen obtížně. Aby se do kalendáře prosadil, musel se skrývat pod hlavičkou GP Evropy nebo dokonce Lucemburska. Od roku 2009 se v pořádání GP Německa střídal se svým odvěkým rivalem. Grand Prix Německa se do kalendáře letos vrací opět na Nürburgringu, ale hrozí, že se v následující sezóně u našich západních sousedů opět nepojede.
Už v roce 2014 odkoupil část této trati spoluzakladatel farmaceutické společnosti Pharmastandard ruský podnikatel Viktor Charitonin. Ruská mutace prestižního finančního periodika Forbes uvedla, že třiačtyřicetiletý rodák z Novosibirska navýšil svůj podíl z 80 na 99 %. Hodnota transakce činí kolem 38 milionů eur. "Dnes jsme uzavřeli dohodu o koupi," cituje Forbes Charitonina.
Spekuluje se, že Charitonin vložil do Nürburgringu úhrnnou částku 77 milionů eur. Symbolické procento si ponechal menšinový akcionář GetSpeed. Není tajemstvím, že zájem měl i sám Bernie Ecclestone, ale tehdejší majitelé se rozhodli jinak. "Šlo jim tehdy o pár milionů navíc. S jistotou můžeme říci to, že se na Nürburgringu v roce 2017 závod F1 nepojede," prohlásil Ecclesone.
Nový majitel okruhu je poněkud jiného názoru. Podle něj měla absence Grand Prix Německa v roce 2015 poněkud jiný důvod. "My sami jsme pořádání odmítli, protože se organizátoři nedohodli o finančních podmínkách," vysvětlil Charitonin. Podle jeho vyjádření v periodiku Forbes hodlá obnovit s Ecclestonem rozhovory, týkající se změny jeho názoru na pořádání Grand Prix Německa v roce 2017.