Tým z Grove je členem Strategické skupiny F1, která hlasovala na počátku roku proti rozpočtovým stropům, což kritizovali Caterham a Marussia, kteří se v závěru roku dostali do finančních potíží, ale také silnější týmy středu pole, jako je Force India, Lotus a Sauber, jimž se kromě vysokých nákladů nelíbí ani nerovnoměrné dělení příjmů.
Podle šéfky Claire Williamsové ale třetí příčka a vítězství nad Ferrari (poprvé od roku 1997) jasně dokládá, že menší rozpočty nemusí být naprosto omezující pro výkonnost. Za jejím týmem skončili také Force India, Lotus, McLaren či Toro Rosso.
"Pro nás to je úžasný výsledek proti minulé sezóně ve srovnání s takovými, jako je Ferrari, které operuje s rozpočtem dvakrát vyšším než my. Je to obrovský úspěch a mě to říká vše o veškerých rozhovorech, které momentálně probíhají," říká Williamsová s odkazem na omezování rozpočtů.
Na dotaz, co říká na požadavky Force Indie, Lotusu a Sauberu týkající se řízení nákladů, nepřímo odpovídá: "Formule 1 je takovou, jakou je. My jsme v tomto sportu už dostatečně dlouho na to, abychom to věděli."
Williamsy v Austinu před oběma Ferrari (foto: Williams F1 Team)
Williams však vděčí z velké části za své úspěchy dominantním pohonným jednotkám Mercedesu a dobrým vztahům s jejím výrobcem sídlícím v Brixworthu, kde na stolicích testuje celé své pohonné ústrojí.
"V Mercedesu máme skvělého dodavatele motorů a máme štěstí, že s nimi máme tak skvělý vztah," potvrzuje šéfka Williamsu, kde v roli testovací pilotky působí Susie Wolffová, manželka sportovního ředitele Mercedesu Tota Wolffa.