První sektor začíná velmi rychlou dvojicí zatáček v úseku Farm, po níž přichází prudké zpomalení ve třetí a čtvrté zatáčce. Následuje první rovinka, kde mohou využívat DRS.
Po ní brzděním do pomalé 6. a 7. zatáčky piloti najíždějí do druhého sektoru s bývalou startovní/cílovou rovinkou, adrenalinovou Copse a velmi rychlými esíčky Maggots a Becketts.
Třetí sektor začíná rovinkou Hangar Straight, na kterou FIA umístila druhou DRS zónu. Před 15. zatáčkou se měří maximální rychlosti (tzv. speed trap). Po středně rychlé Stowe a další kratší rovince se brzdí do pomalé 16 zákruty, v otevírající se 17. pak piloti postupně akcelerují na cílovou rovinku.
Mapa okruhu (zdroj: FIA)
V kvalifikaci všem ulétl Hamilton, jenž byl suverénní ve všech třech sektorech - Rosbergovi naložil 4 desetiny sekundy a oběma Red Bullům více než 6 desetin.
Lewisovi se během svého posledního kola na čerstvých středně-tvrdých pneumatikách podařilo dát dohromady své nejlepší sektory, což se v Q3 podařilo již pouze Vettelovi a Di Restovi - ten však byl nakonec diskvalifikován kvůli příliš lehkému vozu a zítra odstartuje z posledního místa.
Nejvíce si mohl v Q2 polepšit Pérez (- 0,167 s) a v Q3 Sutil (- 0,082), pokud by se jim podařilo dát dohromady ideální kolo. Mexičanovi ani Němcovi by to však k postupu na lepší příčku vzhledem k větším odstupům stejně nestačilo.
Přehled nejrychlejších časů v jednotlivých sektorech (v sekundách)
Maximální rychlost byla na konci Hangar Straight naměřena Felipemu Massovi - 311,8 km/hod. Ferrari byla na rovinkách velmi rychlá, Alonso do druhého sektoru vlétl rychlostí 309,1 km/hod. Oba se však trápili s vyvážením svých vozů, novinky v posledních pěti závodech italskému týmu nefungují, což hezky ilustrují maximální rychlosti na konci druhého sektoru po výjezdu z Becketts.
Velmi dobře si v tomto ohledu vedly obě Force Indie poháněné silným motorem Mercedesu - Sutil byl na konci druhého sektoru (o 7,2 km/hod více než Alonso) i třetího sektoru vůbec nejrychlejší.
O přehršli aerodynamického přítlaku Red Bullu svědčí rychlosti při nájezdu na cílovou rovinku. Jeho vozy zde patřily mezi ty nejúspěšnější, přestože na maximálce tratily shodně 8,7 km/hod.
Maximální rychlosti (v km/hod)
Marussia vsadila na opačnou strategii - dosažení vysokých rychlostí. Ve druhé tabulce je sice vysoko, výsledné časy však přes velký pokrok, který tým letos učinil, svědčí o notném aerodynamickém deficitu ve srovnání s ostatními předními týmy.
Zajímavé je, že se Lotus rozhodl pokračovat se svým DRD zařízením (více zde) a poprvé jej nasadit do závodu. Objevil se pouze na voze Räikkönen, který s ním byl dosahoval nejen nižších maximálních rychlostí než jeho týmový kolega Grosjean, ale neodrazilo se to ani na teoreticky vyšším možném přítlaku (při stejné rychlosti), protože za Francouzem zaostával i ve výsledných časech na kolo.