Aj Renault sa teší z prvého kanadského triumfu Vettela

Vettel, Sebastian | foto: Red Bull Racing

Rémi Taffin je spokojný s výkonmi tímov, ktorým Renault Sport F1 dodáva motory.

Sebastian Vettel urobil nedeľným víťazstvom radosť predovšetkým sám sebe. Bolo to jeho prvé víťazstvo vo Veľkej cene Kanady, navyše veľmi pôsobivé, systémom štart – cieľ. Na okruhu Gillesa Villeneuva dosiahol už svoj 29. triumf, už v budúcich pretekoch môže tento počet zaokrúhliť na 30! Spokojných s jeho výkonom však bolo viac osôb, medzi nimi aj Rémi Taffin z Renault Sport F1.

„Sme šťastní, že Red Bull dosiahol svoje prvé kanadské víťazstvo. Zdalo sa, že to bolo pre Sebastiana ľahké ukontrolovať si svoju pozíciu, pretože bol na čele s pohodlným náskokom. Poukázalo to aj na niekoľko našich predností, predovšetkým dokážeme efektívne udržiavať výkon motora.

To nám môže pomôcť do ďalších pretekov. Montreal je jednou z tratí, na ktorých sa ukáže dobrá spolupráca šasi s motorom, pre nás bol teda prínosom. Mark mal trochu smolu, že sa neobjavil na pódiu, no my prikladáme väčšiu dôležitosť premiérovému víťazstvu Red Bullu na tomto okruhu.

Jednalo sa o prvý triumf motoru Renault v Montreale od roku 2006. Zo všeobecného hľadiska to bol pre nás v Kanade úspešný víkend. Tri monoposty s motorom Renault prišli do cieľa v prvej desiatke. Red Bull a Lotus sú stále v boji o titul v Pohári konštruktérov. Spolu získali 45% z doteraz udelených bodov.

V tejto fáze sezóny je to celkom pôsobivé číslo. Spoľahlivosť našich motorov spolu s ich úrovňou výkonov je pre nás satisfakciou. Výsledky sú pre nás dobrým základom pre našu prácu v druhej časti sezóny.“