Propad je úzce spojen s obavami o závodní výkonnost stáje z Grove a turbulencí na světových trzích s cennými papíry. Při prvotním úpisu bylo dáno k dispozici 2 409 383 akcií v hodnotě 24,38 Euro/ks, což dohromady činilo kolem 1,5 mld Kč. V pátek akcie uzavřely obchodování při ceně 15 Euro/ks poté, co se v srpnu propadly o dalších 10,7 % (v polovině měsíce atakovaly dokonce cenu 12,5 Euro/akcii).
Nejvíce tím utrpěla holandská investiční společnost Cyrte, kterou založil miliardář John de Mol. Cyrte se hned na počátku stala největším soukromým investorem Williamsu, když odkoupila 5 % jeho akcií. Kvůli nepříznivému vývoji ale na nich prodělala kolem 115 mil. Kč.
Williams - druhý nejúspěšnější tým v historii F1 - je před víkendovou Velkou cenou Itálie na devátém místě. Z vítězství se naposledy těšil v roce 2004, ale bývalý ředitel marketingu Williamsu (nyní viceprezident ve společnosti Heinz) Scott Garrett "nevěří, že by někdy mohli mít znovu rozpočet potřebný k vítězstvím."
Vývoj ceny akcií Willimasu na burze za posledních 6 měsíců
Na rozdíl od soupeřů, kteří velkou část potřebných finančních prostředků od svých sponzorů, se má za to, že největším zdrojem příjmů Williamsu jsou odměny vyplacené Ecclestonem po skončení sezóny.
"Smutný stav akcií Williamsu vypovídá o tom, že tým je spíše zoufalý, než sebejistý - a jistota je nezbytná, když se někdo představuje sponzorům s žádostí o peníze," dodává Garrett pro britský Telegraph.