Mark Webber se jako první z pilotů otevřeně vyjádřil proti tomu, aby se v této zemi jela ještě letos velká cena. Na svém Twitteru napsal: "Když je lidem v zemi ubližováno, problémy jsou důležitější než sport. Doufejme, že bude učiněno správné rozhodnutí."
Situace v Bahrajnu po odvolání výjimečného stavu krátce před zasedáním FIA však stále není ideální. Viceprezident Bahrajnského centra lidských práv Nabeel Rajab pro Al-Jazeeru řekl: "Myslím, že v nadcházejících dnech uvidíme více protestů. Výjimečný stav byl zrušen spíše kvůli tomu, aby přilákal Formuli 1... což ukáže, zda se situace v Bahrajnu vrátila k normálu či nikoliv." Dle aktuálních zpráv z Bahrajnu je jasně vidět, že věci v pořádku ještě nejsou.
Mezinárodní organizace Human Rights Watch, sledující dodržování lidských práv ve světě, napsala Světové automobilové federaci ohledně pořádání závodu v Bahrajnu na sklonku minulého týdne dopis, v němž mimo jiné píše: "Vážně se zabýváme otázkou, zda se může úspěšný podnik Formule 1 konat v prostředí vyznačujícím se krutou oficiální kampaní mstící se těm, kteří se účastnili či jinak podporovali prodemokratické protesty. Ty vládní činitelé od premiéra po veškeré podřízené bez důkazů označili za protistátní převrat podněcovaný Íránem."
Dle agentury Reuters bylo navíc vyhozeno 28 lidí ze 108 státních zaměstnanců Bahrajnského mezinárodního okruhu. Všichni byli zadrženi a napadeni, 5 z nich zůstává stále ve vazbě - včetně finančního ředitele Jaafara Almansoora.